Yurttaki öğrenci internete ücretsiz ulaşacak

yorumsuz
328 views
Yurttaki öğrenci internete ücretsiz ulaşacak

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak: ”İnşallah kısa zamanda YURTKUR gençliğine bedava internet erişimi sağlanacak”

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak, ”İnşallah kısa zamanda YURTKUR gençliğine bedava internet erişimi sağlanacak” dedi.

Albayrak, Ordu’da yapımı devam eden YURTKUR Ordu Lebibe-Engin Karlıbel Yurdu’nda yaptığı incelemeler sonrasında AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
yurttaki-ogrenci

YURTKUR’a bağlı yurtlarda kalan öğrencilerin ücretsiz internet kullanımına ilişkin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın protokol imzaladığını anımsatan Albayrak, şöyle devam etti: ”Bu protokol ile Türkiye’deki bütün yurtlarımızda ve bundan sonra açılacak yurtlarımızda öğrencilerimiz ücretsiz internet kullanabilecek. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ilk yıl 100 milyonluk yatırımıyla internet bağlantı işlemi başlamıştır. Bu anlamda her türlü işlem başlamıştır. Mart ayının sonuna kadar mutlaka her ildeki bir yurdumuzda ücretsiz internet sistemini sağlayacağız. Ancak önümüzdeki yıl tüm yurtlarımızda internet bağlantısı yapılmış olacak.”

Ücretsiz internet kullanımının öğrenciler için çok önemli olduğunu vurgulayan Albayrak, ”İnşallah kısa zamanda YURTKUR gençliğine bedava internet erişimi sağlanacak” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Mart 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*