Yağ yakan ve kilo verdiren yiyecekler nelerdir

yorumsuz
653 views
Yağ yakan ve kilo verdiren yiyecekler nelerdir

Yağ yakan ve kilo verdiren yiyecekler nelerdir

Bayanlar için kilo vermek büyük bir sorun. Aslında sadece bayanlar için değil tüm bayan erkek çocuk yaşlılar için kilo büyük sorun. Peki ama kilo doğal yoldan nasıl vereceğiz. Hangi besinler bize doğal yolla kilo vermemize yardımcı olur ve yağ yakımını hızlandırır.

Sırayla yağ yakan besinleri inceleyelim. 

yag-yakan-gida-acıbiber_yagyakarmi-bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

Sarı acı biber içerisindeki kapsaisin maddesi ısınmanızı sağlar ve yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olur. 

İçerisinde bulunan kapsaisin terapatik etkileri sebebiyle pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılıyor.

Acı biber, dünyanın her köşesinde ve her iklim koşulunda yetişebilen bir sebzedir. Pek çok yemeği tatlandıran bu sebze, özellikle kalsiyum, potasyum ve vitaminler açısından oldukça zengindir.

Acı biber, damarların içerisindeki plakları temizler ve kalbe iyi gelir. Kalbin ihtiyacı olan besin maddelerini içinde barındıran acı biber, vücut sıcaklığını arttırır ve kanı incelterek dolaşımı hızlandırır. Ayrıca kan hücrelerine yapışan toksinleri de temizler.

Kalp ve damar sağlığınızı koruyacak güvenilir besin takviyeleri nelerdir?

Hipertansiyonu olan hastalara acı biber önerilmektedir. Tepeden tırnağa kadar tüm kan dolaşımını hızlandıran acı biber, kan basıncını da dengeler.

Acı biberin içerisinde bulunan kapsaisin maddesi kanser hücrelerini öldürücü etkisiyle bilinir. Acı biber bu nedenle kan kanseri ve akciğer kanseri hastalarına önerilmektedir. Araştırmalar kapsaisinin kanser hücrelerini apoptosis evresinde öldürdüğünü göstermektedir.

Baharatlı acı biber mide ve bağırsak ülserlerine de iyi gelir. Bağırsak hareketlerini arttırarak sindirimi hızlandıran acı biber, mide kramplarını, asit ve gaz gibi sorunları çözer.

Sindirim sistemi sorunlarınıza veda etmenizi sağlayacak öneriler için Tıklayınız…

Antifungal özellikleri olan acı biber mantar sorunlarında da etkilidir. Ayrıca solunum yolu rahatsızlığı çekenlerdeki enfeksiyonların giderilmesinde de önemli bir rol oynar.

Eski medeniyetlerde acı biber

Acı biber yüzyıllardır alternatif tıpta kullanılmaktadır. Yerel halklar acı biberi kendi tedavi yöntemlerinde önemli bir yere koyar. Soğuk havalarda ayakkabıların içine konan acı biber donmadan etkilenme derecesini azaltır. Kanayan yaraya konan acı biber kanamayı durduru ve iz bırakmadan iyileşmesini sağlardı. Acı biber alerjik reaksiyonlarda da başvurulan bir sebzeydi. Baş ağrısı, soğuk algınlığı gibi durumlarda kullanılırdı. Ayrıca ağrıyı geçiren özelliği ile diş ağrıları, yılan ısırıkları ve migrende de etkili bir maddeydi.

Acı biberin zayıflatıcı özelliği de geniş çevreler tarafından bilinmektedir.

Tam tahıllar

 yag-yakan-5-gida-besinler_bilgilerburada
Vücudun daha fazla çalışmasını sağlayan tam tahıllar bu sayede yağların yakılmasına da yardımcı olur. Tam tahılların yakılması için iki kat kaloriye ihtiyaç duyulduğundan zayıflamanıza yardımcı olur.

 

 

 

 

Hindistancevizi
Trigliserit açısından zengin olan hindistancevizi metabolizma hızını %30 oranında arttırıyor.

yag-yakan-5-gidaceviz_faydalari

 

 

 

 

 

 

Avokado
Avokado metabolizmayı hızlandırır ve yağların enerjiye dönüştürülme sürecini destekler. Bu sayede daha fazla yağ yakılmasını sağlar.

yag-yakan-5-gida-avakado

 

 

 

 

 

 

 

Zencefil
Zencefil, vücut ısısını arttırır. Bunun faydası vücudun ısıyı düşürmek için daha fazla enerji harcamak zorunda olmasıdır. Bu sebeple yağ yakımını hızlandırır.
yag-yakan-5-gida-zencefil

 

 

 

 

 

 

 

acı cin biberin faydaları acı kırmızı biber faydaları cin biberinin faydaları nelerdir acinin faydalari tatlı kırmızı biber faydaları nelerdir yeşil biber faydaları nelerdir acı biber faydaları ve zararları acı biber turşusu faydaları

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*