yağ yakan besinler ve içecekler hangileridir,hangi meyveler yağ yakar

yorumsuz
694 views
yağ yakan besinler ve içecekler hangileridir,hangi meyveler yağ yakar

yağ yakan besinler ve içecekler hangileridir, hangi meyveler yağ yakar

Bazı besinler yağ yakarak sizin ideal kilonuza ulaşmanıza yardımcı olabilir. Peki ama hangi meyveler vede içecekler bize faydalı vede aynı zamanda yağ yakarak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Greyfurt meyvesi hepimizin bildiği gibi yağ yakımında faydalıdır vede bizlere yardımcı olur. Yine bu bağlamda en alkali meyvelerden biri olan greyfurt , yani kilit nokta yine aynı ne kadar alkali o kadar az selülit oluşumunda bizlere yardımcı olur. Biliyoruzki selülitte ilerleyen yaşlarda büyük dert bayanların başına. O zaman greyfurt sizler için veli nimet olacaktır.

yag-yakici-icecek-meyveler

Gelelim ikinci kısma. Sıradada limon vede limon suyu var. limon ile ilgili detaylı bilgiyi aha önce bu yazımızda anlatmıştık. Peki yağ yakıcı olartak ne gibi faydaları avr ondan bahsedelim birazda.

önemli bir C vitamini kaynağıdır, asidik zannedilir oysaki vücuda girdikten sonra mide de alkali hali alır, hatta önemli alkali meyvelerden olan limondan, bu tarif için 1 adet yeterlidir.

En alkali meyve olan misket limonu (lime) bu tarifin vazgeçilmezlerinden biri diyebiliriz. Selülitle savaşmada C vitamini çok önemli olduğu ve misket limonu bu açıdan en zengin meyvelerden biri olduğu için sadece bu içecekte değil içtiğiniz sularda da mutlaka denemenizi ve alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ederim.
Misket limonunun antibiyotik özelliği vardır ayrıca iltihap sökücüdür. Kan dolaşımını düzenler ve sağlıklı bir cilt sağlar. 2 adet misket limonunuzu tarife eklemeyi unutmayın!

 

 

yag-yakici-icecek-limo

Ananas, dahil olduğu her içeceğe şekerli bir tat veren en sevdiğim meyve! Ödem söktürücü özelliği ayrıca bir sürü önemli vitamini içinde bulundurmasıyla ünlü bu meyve, 16 doğal mineral içerir. Bağışıklık sisteminin destekçisidir, vücuttaki yağı etkili bir şekilde eritebilir. Boğaz ağrısı ve öksürüğe iyi gelen ananas, nezle için birebirdir! Alkalidir ve bu tarif için bize 1 ananasın çeyreği yeterlidir.

yag-yakici-icecek-bilgilerburada

Veee zencefil, kafein içermeden vücutta kafein etkisi yaratarak ekstra enerji sağlar. Kan akışını geliştirir, en önemli iltihap önleyicilerden biri olan zencefilden bir tutam bu tarif için yeterlidir. Çok kullandığınız takdirde daha acı bir tat elde edersiniz.

limon_suyu_ananas_yag_yakan_besinler_kur_tarif

evet bu malzemelerle gayet güzel etkili bir yağ yakıcı besin zinciri oluşturabilir vede selülit oluşumunu azaltabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*