Yağ Yakan besinler neler

yorumsuz
563 views
Yağ Yakan besinler neler

Yağ Yakan besinler neler, nasıl kilo verilir, Kolay yağ yakan besinler nelerdir

Yağ yaklmak oldukça zor. Yani aslında kilo vermek zor. Helede bayanlar için bu işkence haline geliyor. Neden mi sadece bayanlar için zor. Çünkü bayanların metabolizma kilo almaya daha müsayit. Bizlerde sayfamıza kilo vermeyei kolaylaştıran besinleri ekliyoruzki rahatça kilo verelim.

yag-yakan-aci_biber

 

 

 

 

 

 

İlk sıramızda elbette acı biber var. Acı biber sadece ağzınızı yakmaz. Vücuttaki yağlarınızın yanmasında en büyük yardımcınızdır acı biber. AMa tabi abartmayın yoksa mideniz ülser olur ve herşeyin çoğu zarardır. Koca pizzayı yiyiipte 10 tane biber yerseniz bişeye yaramaz. yemenizede dikkat edeceksiniz.

yag-yakan-5-gida_tahılar

 

 

 

 

 

 

2. sırada tam tahıllı besinler var.

Vücudun daha fazla çalışmasını sağlayan tam tahıllar bu sayede yağların yakılmasına da yardımcı olur. Tam tahılların yakılması için iki kat kaloriye ihtiyaç duyulduğundan zayıflamanıza yardımcı olur.

yag-yakan-5-gida-hindistancevizi

 

 

 

 

 

Hindistan Cevizi

Evet 3. sırada hindistan cevizi yer alıyor. Trigliserit açısından zengin olan hindistancevizi metabolizma hızını %30 oranında arttırıyor. 

Hindistan cevizi doymamış yağlar dışında, doymuş yağları yüksek miktarda içerir, ancak bunlar zararsızdır. Bu yağlar, orta derecede yağ asitleri, trigliseritler içerir. Bu yağ asitleri vücut tarafından darklı şekilde edmilir. Bu yağların epilepsi ve Alzheimer gibi beyin bozuklukları üzerinde tedavi edici etkilere sahip olduğu düşünülmektedir. Hindistan cevizi sağlığa faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;
Lif Deposu: Hindistan cevizi diyet lifini yüksek düzeyde içermektedir ve bu oran ortalama %61 dir. Bu özelliği sayesinde glikoz salgılanmasını yavaşlatır ve enerjiye dönüştürerek hücrelere aktarır, bu durum da diyabet gelişim riskini azaltır ve enzim sistemi üzerinde stres gidermeye yardımcı olur.
Diyabeti Dengeler: Hindistan cevizi kanda insülin salgılamasını ve glikoz düzeyini azaltır. Bu durrum diyabetin kontrol altında tutulmasını sağlar. Bunun dışında kanda şeker seviyesini düşüren ve arttıran gelisemik seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur. Hindistan cevizinin kolay sindirilmesi sindirim sistemi ve bağırsak sorunları için de faydalıdır. İçerdiği lifler yardımıyla emilimin daha sağlıklı gerçekleşmesine yardımcı olur. Ayrıca kusma ve bulantı sorunlarını azaltmaya yardımcı olur.
Yaşlanmayı Yavaşlatır: Hindistan cevizi kinetin ve trans-zeatin açısından oldukça zengindir, bu maddelerin anti kanserojen özellikleri dışında yaşlanmayı yavaşlattığı düşünülmektedir.
Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Hindistan cevizi tüketimi bağışıklık sistemi açısından çok önemlidir. Bunun en önemli sebebi hindistan cevizinin antiviral, antifungal, anti bakteriyel ve anti parazitik özelliklerinin olmasıdır. Hindistan cevizi yağı tüketimiı boğaz enfeksiyonları, bronşit, idrar yolu enfeksiyonu, tenya ve benzeri kötü ve en hassas hastalıkların tedavi edilmesine yardımcı olabilir Bunun dışında bakteri ve virüslere karşı vücudun direncini arttırır.
Karın Yağlarını Eritir: Hindistan cevizi karın boşlığındaki fazla yağların eritilmesine ciddi anlamda katkı sağlayabilir. Bunun dışında karındaki yağların neden olduğu hastalıkların tedavisine yardımcı olur.
Genel Sağlığa Katkıda Bulunur: Bu konuyla ilgili olarak bir çok bilimsel çalışma sonucu düzenli olarak hindistan cevizi tüketiminin genel sağlık açısından bir çok faydası olduğunu ortaya koymuştur.
Hindistan Cevizi Enerji Sağlar: Hindistan cevizi yağı yakarak enerjinin artmasını sağlar. Hindistan cevizinin açlık hissini bastırıcı özelliğinin dışında, vücuda doğrudan iştah azaltıcı maddeler salgılar. Sürekli Hindistan cevizi ürünleri tüketen kişiler, hipoglisemi  etkisi ile birkaç saat yemeden dirençli kalmayı başarır. Aynı zamanda sağlıklı tiroid fonksiyonunu teşvik eder ve kronik yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
Epilepsi Hastalığına İyi Gelir: Ketonejik diyet özellikle çocuklarda epilepsi hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.  Hindistan cevizinin en önemli özelliğinden bir taneside bu maddeyi içerdiği için epilepsi hastalarına iyi gelmesidir. Özellikle çocuklarda epilepsi nöbetlerinin şiddetini ve oranını azaltabilir.
Hindistan Cevizi Kanserle Mücadele Eder: Modern tıp tarafından yapılan bir çok labaratuvar araştırması hindistan cevizi tüketiminin kansere yakalanma riskini azalttığını ortaya koymuştur.
Hindistan Cevizi Besleyicidir: Hindistan cevizinin içerdiği su süt ürünlerinin içeridiği yağlar kadar faydalı olduğu düşünülür. Hindistan cevizi suyu özellikle kan sağlığı için çok faydalıdır.Anne sütü ile eşdeğer laurik asit içerir.
İdrar Yolu Enfeksiyonunu Önler: Hindistan cevizinin doğal diüretik özelliği idrar yolu enfeksiyonlarıını önler. Bu özelliği ayrıca idrar akışının hızlanmasını sağlayarak enfeksiyonun ortadan kalkmasına yardımcı olur.
Hindistan Cevizi Kolesterol Seviyesini Dengeler: Hindistan cevizi vücutta kolesterol düzeylerini geliştirmeye yardımcı olur ve kalp hastalıkları riskini azaltır. Hindistan cevizinin içerdiği doymuş yağlar, vücutta iyi  huylu kolesterol seviyeninin yükselmesini engeller.Bu durum teorik olarak kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
Hindistan Cevizi Gebelik Döneminde Son Derece Yararlı:Hindistan cevizi suyu steril ve hamile bayanlar için çok faydalıdır. Hindistan cevizinin bu özelliği anne ve bebeğin bağışıklık sistemini geliştirir ve başta enfeksiyon olmak üzere diğer hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Savunma sisteminin hastalıklara karşı direncini arttırır.Aynı zamanda genel fetusun sağlığını iyileştirmek için amniyotik sıvı seviyelerini artırır.
Hindistan Cevizi Bakterilerle Savaşır: Hindistan cevizi bakteri, virüs ve mantarları öldürmek için yardımcı olur ve bu tür hastalıklara neden olan mikropları kırmak için ihtiyaç duyulan asitleri bol miktarda içerir.
Ağız Hijyeni İçin Hindistan Cevizi: Hindistan cevizi suyu da, ağız bakterileri öldürmek, kötü nefes sorunlarını azaltmak ve genel diş sağlığını geliştirmek için birçok sağlığa zararlı unsurları ortadan kaldırır.
Hindistan Cevizi Kemik Sağlığını Korur: Düzenli olarak Hindistan Cevizi tüketimi, sağlıklı kemikler ve dişlerin gelişimini destekler.Kalsiyum ve manganezi bol miktarda içerdiği için kemik gelişimine yardımcı olur.. Ayrıca osteoporoz,  ince ve kırılgan kemik yapılarının olumasına engel olabilir.
Hindistan Cevizinin Saç ve Cilt Sağlığına Faydaları: Hindistan cevizi saç ve cilt sağlığı açısından da çok fadalıdır. Bu yüzden çok yaygın olarak kozmetik ürünlerinde ve saç bakım malzemelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Hindistan cevizi özellikle kuru ciltler için çok faydalıdır. Kuruluktan meydana gelen pul pul dökülmelerin önüne geçebilir. Cilt sağlığını destekler ve deri cildin hastalıklara yakalanmasına engel olabilir. Bunun dışında ellerdeki kuruluk için de hindistan cevizi etkili bir tedavi sunabilir.
Son zamanlarda yapılan labaratuvar çalışmaları hindistan cevizinin cilt kanerine yakalanma riskini düşürdüğünü ortaya koymuştur. Antioksidan özelliğinden dolayı serbest radikallerin cilde verdiği zararları ortadan kaldırarak sorunun kansere dönmesine izin vermez.
Hindistan cevizi kan dolaşımını teşvik ettiği için bu durum aynı zamanda direkt olarak cilt sağlığına etki eder. Kan dolaşımının hızlanması cildin içeriden daha hılzı temizlenmesini sağlayabilir. Bunun dışında cildin temizlenmesini ve genç kalmasını sağlayabilir.
Hindistan cevizinin cilt sağlığı kadar saç sağlığına da inanılmaz katkıları vardır. Saçların dökülnesine neden olan unsurların ortadan kalkmasını sağlar. Kafa derisine uygulandığında  kepek sorununu çözer. Saçların sağlıklı ve parlak kalmasını sağalar. Olumsuz hava şartlarından kaynaklanan yıpranmaları giderebilir.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Hindistan Cevizi Yağının Faydaları
 Hindistan cevizi yağının en az hindistan cevizi kadar sağlık açısından faydaları vardır.  Hindistan cevizi yağı insanlar için sadece bir tüketim maddesi değil aynı zamanda sağlık açısından da inanılmaz bir nimettir. Organik hindistan yağı doymamış yapların neredeyse %92’ni içerir. Şimdi hindistan cevizi yağının faydalarına bakalım;
 • Organik hindistan cevizi yağı doymuş yağların,% 92 içerir. Doymuş yağlar da yüksek sıcaklıklarda şekil ve özelliklerini korumakla bilinirler. Fakat bu yağlar vücutta birikmezler tam teri kan basıncının sağlıklı seviyede seyretmesi için çok faydalıdırlar.
 • Hindistan cevizi yapı insanların vücutlarındaki yağ birkintilerini azaltmaya yardımcı olur
 • Organik hindistan cevizi yağı, insan vücudunda yağ birikimini azaltır. Bu özelliği aynı
 • Hindistan cevizi yapının anti bakteriyel özelliği vardır ve ağız hijyeni için faydalıdır. Yenilebilirdir ve bilinidiği kadar her hangi bir yan etkisi yoktur.
 • Lorik asit bakımından zengin olan hidnistan cevizi yağı mantar hastalıklarına karşı etkilidir.
 • Hindistan cevizi yağı aynı zamanda enfeksiyon hastalıklarına karşı etkilidir. Enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde yaygın olarak kullanılır.
 • Hindistan cevizi yapı mide ve bağırsak kurtlarının dökülmesine yardımcı olur. Bunun yanınd avücutta paratiz büyümesi ve üremesine karşı etkilidir. Kolaylıkla parazitlerin öldürülerek bünyeden atılmasına yardımcı olur.
 • Vücudun metabolik hızını arttırır ve sindirim sistemi sağlığı için inanılmaz faydalıdır. Midede toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
 • Kemiklerin sağlamlaşmasını sağlar ve esnekliğini korur. Kemik sağlığı açısından hindistan cevizi yağı çok faydalıdır. Bunun dışında kas sağlığının korunmasına ciddi katkıda bulunur.
 • Yukarıda belirtildiği gibi, organik hindistan cevizi yağı toksinleri temizleyerek sindirimi kolaylaştırır. Toksinler, vücutta serbest radikallerin artmasının bir sonucudur.. Organik hindistan cevizi yağının içerdiği asitler serbest radikallerden bünyeyi temizler. Bu nedenle, şişkinlik gibi mide sorunları için doğal tedavi sağlar.
 • Hindistan cevizi yağı kalp dostu yağ moleküllerini içeriyor. Bunlar yağların vüdutta oluşumunu ve dolaşımını kontrol ederler.Doymuş yağlar, molekülleri kolayca filtreler ve tekrar dolaşım sağlayarak karaciğer tarafından emilimini kolaylaştırır. Bu nedenle, doğrudan kolesterol oluşumunu azaltır. Bu durum ise kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

Hindistan Cevizi Suyunun FaydalarıHindistan Cevizi Suyunun Faydaları
Hindistan cevizi suyunun faydalarından yazının başında kısmen bahsetmiştik. Hindistan cevizi suyunu yine yazının en başında bahsettiğimiz gibi hindistan cevizinin en iç kısmına az miktarda bulunur ve bir çok faydası vardır. Şimdi Hindistan cevizi suyunun faydalarını sıralayalım;
 • Hindistan cevizi suyunun nemlendirici özelliği vardır fizksel aktiviteler esnasında meydana gelen mineral ve sıvı kaybını giderir.
 • Hindistan cevizi suyu yaşlanmaya neden olan unsurların ortadan kalkmasını sağlar, özellikle cildin yaşlanmasına karşı etkildir. Cilt hücrelerinin sağlığını koruyan besin ve maddeler açısından zengindir.
 • Hindistan cevizi suyu potasyum ve magnezyum açısıdnan zengindir bu yüzden düşük kan basıncı sorununu ortadan kaldırması yanında düzenli olarak tüketimi kalp sağlığı açısından da önemlidir.
 • Yapılan bir çok araştırma sonucuna göre, Hindistan cevizi suyu metabolik canlılığın devam etmesini sağlar.
 • Hindistan cevizi suyunu içerdiği potasyum aynı zamanda genel anlamda böbrek sağlığına faydalıdırve ayrıca böbrek taşı oluşumunu engeller.
 • Hindistan cevizi suyu folik asit, fosfataz, katalaz, dehidrojenaz, distazın, peroksidaz, RNA polimeraz ve benzeri gibi biyolojik olarak aktif enzimlerden oluşur. Bu ve bunlara benzer enzimler sindirim sistemi sağlığı için çok faydalıdır.
 • Harika bir doğal enerji içerceğidir ve hiçbir yan etkisi yoktur.
 • Hindistan cevizi suyu kas kramplarına karşı etkildir. Anlık olarak bile kas krampları sorununu ortadan kaldırabilir.
 • Kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur.
 • Hindistan cevizi suyu B vitamini ve türevlerini içerdiği için sinir sistemi için faydalıdır. Stresle mücadelede yardımcı olur.
 • İdrar akışını hızlandırır. İdrar yolu enfeksiyonarının giderilmesine yardımcı olur. Bunun yanında çocuklarda bağırsak solucanlarının dökülmesini sağlar.
 • Şişkinliği giderir ve kilo vermeye yardımcı olabilir. Yağ yakımını teşvik etmektedir.
 • Kan dolaşımını arttırdığı gibi , diyabet hastalarına iyi geldiği düşünülmektedir. Düzenli tüketilmesi durumunda diyabeti kontrol altında tutar.
 • Hindistan cevizi suyu kabzılık ve dizanteri gibi hastalıklara iyi gelir.
 • Hindistan cevizi suyu çok etkili antioksidanlar içerdiğinden dolayı doğal antibiyotik özelliği vardır ve tepeden tırnağa sağlık açısından faydalıdır.Bütün bunların yanında yukarıdaki başlıklarda detaylı olarak anlattığımız gibi saç ve cilt sağlığı için inanılmaz faydaları vardır.

Hindistan Cevizinin Zararlar  Tüketiminde aşırıya kaçılmadığı ve hindistan cevizinin içerdiği vitamin ve minerallerin olumsuz etki etmediği bir hastalıkla mücadele edilmiyorsa tüketilmesi bir risk teşkil etmez. Kişinin sağlık koşularıyla da yakından ilgili olarak hindistan cevizinin bazı ayn etkileri şunlardır;
 • Hindistan cevizi yüksek yağ içeriğine sahip olduğundan, büyük miktarlarda kullanıldığında kilo veya kolesterol düzeylerini arttırdığı yönünde endişeler  vardır. Ancak, bu kaygılar bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmamıştır.
 • Gebelik döneminde tüketilmesinin bir sakıncası yoktur, bazı sağlık uzmnaları aşırı tüketiminin gebelik döneminde yan etkilere neden olabileceği yönünde iddiaları vardır ama bilimesl ıspatı henüz yoktur. En doğrusu aşırıya kaçmadan tüketmektir.
 • Hindistan cevizinin kolesterolü yükselttiğine dair bazı iddialar vardır. Yazıda hindistan cevizinin kolesterole iyi geldiğini yazmıştık fakat bu konuyla alakalı yaptığımız daha detaylı bilimsel araştırma sonuçları çelişkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Bu yüzden kolesterol sorunu olan kişilerin doktorlarına danışarak tüketmeleri önerilir.
 • Hindistan cevizi suyunun kan basıncı seviyesini düşürdüğü belirtilmektedir. Zaten kan basıncı seviyesi düşük olan kişiler doktorlarına bu konuyla ilgi mutlaka danılmalıdırlar.
 • Hindistan cevizi kan basıncını etkileridği için planlanmış bir ameliyattan en az bir hafta önce tüketiminin durdurulması gerekir.

 

yag-yakan-5-gida-avakado

 

 

 

 

 

 

Avokado metabolizmayı hızlandırır ve yağların enerjiye dönüştürülme sürecini destekler. Bu sayede daha fazla yağ yakılmasını sağlar.

 

 

 

 

hindistan cevizi faydaları ibrahim saraçoğlu hindistan cevizi faydaları ve zararları hindistan cevizi suyunun faydaları hindistan cevizi nasıl kırılır hindistan cevizi yağı faydaları kuru hindistan cevizi faydaları hindistan cevizi faydaları uzman tv hindistan cevizi faydaları alternatif tıp

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*