wordpress sitede sağa sola sabit google reklamı koyma,WordPress sitenizde sağa ve sola sabit reklam koyma

3 yorum
4.912 views
wordpress sitede sağa sola sabit google reklamı koyma,WordPress sitenizde sağa ve sola sabit reklam koyma

wordpress sitede sağa sola sabit google reklamı koyma, WordPress Wp de sağ ve sol tarafa sabit reklam koyma kodu, WP de sabit reklam nasıl koyulur

 

Günümüzde WordPress ve joomla sayesinde herkes kolay bir şekilde web sitesi sahibi olabiliyor. Özelliklede 4-5k civarı bir hite sahipseniz hatrı sayılır paralarda kazanabiliyorsunuz internet sitenizden. Bizlerde WordPress bir sitede sağ ve sol tarafa sabit reklam kodu nasıl ekleriz bununla ilgili biraz bilgi vermeye çalışacağız.

 

 

wordpress_sabit_reklam_kodlari_sag-solda_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sabit reklam koymayı kimileri tavsiye etmese de google tarafından ban sebebi olmadığı için gönül rahatlığı ile web sitemize ekleyebiliyoruz. Ekleme nedenimiz de elbetteki daha çok tıklanma oranı ve daha çok para:) Eğer google reklam kodlarını sabitlemezsek tıklanma oranı %1 lerde kalırken eğer wordpress te sağada veya solda google reklamlarımızı sabitlersek bu oran %4 lere çıkabilir. Buda gelirinizin 4 kat artması anlamına geliyor. Peki geçelim wordpress bir sitede sabit reklam kodunu sağ ve sol tarafa nasıl ekliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wordpress_sag_sol_sabit_reklam_koyma_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki resimde de sitede gördüğünüz gibi solda ve sağda sabit google reklamları var. Şimdi bunları nasıl eklediğimize bakalım.

İlk olarak FTP programı ile sitenizin dosyalarınızın olduğu yere girin ve Header.php dosyasını bulun. Header.php dosyası genellikle index.php nin olduğu klasörde olur. Bunları bulmak için tema klasörüne bakmanız gerekmektedir. Şimdi size vereceğimiz kodu header.php dosyasında en alta yapıştırın. Header.php dosyasını sağ tuş wordpad ile açarsanız üzerinde değişiklik yapma şansınız var.

 

header.php de en alta eklenecek kodlar ise şöyle.

wordpress sabit Sol reklam kodu:

<STYLE>
#fixed {
PADDING-RIGHT: 10px; PADDING-LEFT: 10px; LEFT: 10px; PADDING-BOTTOM: 10px; PADDING-TOP: 10px; POSITION: fixed; ; POSITION: expression(“absolute”); TOP: 10px; ; TOP: expression(eval(document.body.scrollTop)+10); BACKGROUND-COLOR: transparent
}
</STYLE>

<DIV id=fixed>
Reklam kodunuzu buraya ekleyiniz!!
</DIV>

wordpress sabit Sağ reklam kodu:

<STYLE>
#fixed2 {
PADDING-RIGHT: 10px; PADDING-LEFT: 10px; RIGHT: 10px; PADDING-BOTTOM: 10px; PADDING-TOP: 10px; POSITION: fixed; ; POSITION: expression(“absolute”); TOP: 10px; ; TOP: expression(eval(document.body.scrollTop)+10); BACKGROUND-COLOR: transparent
}
</STYLE>

<DIV id=fixed2>
Reklam kodunuzu buraya ekleyiniz!!
</DIV>

 

Kırmızı yazılan yere siz kendi adsense reklam kodlarınızı ekliyorsunuz. İşte işlem bu kadar basit. Elbette reklam kodlarını biraz daha yazınıza yakın yada uzak yapma şansınız var. Bunun içinde padding kodlarındaki px değerleriyle oynamanız yeterli. Değişiklikleri zaten görüp istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sağ ve sol tarafa sabit reklam koyanlar genellikle 160*600 dikey reklamı seçerler. Ama daha büyük istiyorum derseniz 300*600 dikey google reklam koduda işinizi görecektir.

 

 

 

 

wordpress reklam ekleme wordpress reklam eklentisi wordpress reklam kodu wordpress reklam wordpress reklam alma wordpress reklam teması wordpress reklam alanı eklentisi wordpress reklam bileşeni wordpress reklam ekleme eklentisi wordpress reklam alanı ekleme
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*

wordpress sitede sağa sola sabit google reklamı koyma,WordPress sitenizde sağa ve sola sabit reklam koyma (3 Yorum)

  1. Merhaba kardeşim iyi çalışmalar, verdiğiniz kod çok güzel lakin bir türlü alamadım sağ tık yasağı koymuşsunuz galiba, kaynaktan görüntüleyince de değişik karakterler çıkıyor. Yardımcı olursanız memnun olurum.