windows 7 ve windows 8 de 64 bit mebbis rapor sorunu

yorumsuz
1.023 views
windows 7 ve windows 8 de  64 bit mebbis rapor sorunu

  windows 7 ve windows 8 de  64 bit mebbis rapor sorunu, Mebbiste raporların açılmama sorunu veede çözümü

 

Belirli aralıklarla mebbisteki raporların açılmama sorunu yada eokulda bazı sayfaların açılmama sorunları ile karşılaşıyoruz. Peki ama bunun nedenleri neler vede tabiki çözümü nedir? Birkaç aşama ile mebbisteki raporlar sorununu ve e-okul sorununu çözmek mümkün. Aşağıda aşama aşama anlattıklarımızı yaparsanız bu sorundan kalıcı olarak kurtulmanız mümkün.

 

 Son yazacağım şeyi başlangıçta yazayım. Eğer aşağıdaki uygulamaları yaptığınız halde sorun devam ediyorsa adwcleaner programını indirin kurun taratın. Bulunan virüsleri temizleyince sorun çözülecektir. Ama önce aşağıdaki yöntemleri deneyin.

 

 

1- İlk olarak internet exploere uyumluluk ayarlarını yapmalıyız. Bunun için internet explorer da meb.gov.tr adresini açın ve alttaki resimdede gösterdiğim gibi sağ üst taraftan ARAÇLAR sekmesinden(kısayol tuşu (ALt + X)  uyumluluk görünümü ayarları bölümüne giriniz.

 

eokul_mebbis_rapor_alamama_sorunu_cozumu_bilgilerburadacom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra açılan pencerede resimde de gördüğünüz gibi meb.gov.tr  kısmına geliyor yapmanız gereken sağ kısımdan ekleye basmak. Artık tarayıcınız meb il uyumlu

 

mebbis_eokul_açılmama_sorunu_raporlar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorun devam ediyorsa 2. adıma geçiyoruz.

2-

Şimdi yapmamız gereken işlem JAVA programını açmak ve orada bazı ayarlamaları gerçekleştirmek. Tabiki bilgisayarınızda javanın yüklü olduğunu varsayıyorum.  Javayı açmak için Başlat menüsü tıklayın ve programlardan Configure Java ‘yı bulun. İstersenizde Başlattaki ara seçeneğine Configure Java yazarakta ulaşabilirsiniz.

 

java_configure_ayarlamalari_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eokul_java_sorun_mebbis_acilmama_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açılan seecurity sekmesinden Edit Site List sekmesini tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Oraya Add sekmesini tıklayın ve açılan pencereye http:// reporteokul.meb.gov.tr adresini yazıp add sekmesine tıklayınız. Ve yine aynı yere http://reportsnc.meb.gov.tr linkini yazıp add tıklayarak yapıştırın. Bu iki işlemle eokul ve mebbis açılmama yada rapor sorunlarınız ortadan kalkacaktır.

 

bilgilerburada-mebbis-rapor-alma-problemi_çözümü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlar bu arada internet explorerda uzantı eklenti falan kullanmayın.Kullanıyorsanızda kaldırın. Tarayıcı eklntileride sorun çıkarıyor. Eğer eklenti kaldıramıyorsanız yada bilmiyorsanız yazının başında verdiğim

adwcleaner programını ücretsiz indirip kurun bu gereksiz virüslü eklentileri kaldırır sizin yerinize.

Eğer bunlarda sorunu çözmezse yorum kısmına sorunu yazınız.

mebbis e okul raporlara girdiğinizde boş ekran sayfa çıkıyorsa da bu yöntemler sorununuzu çözecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*