Türksat 4A hazır kanal listesi

2 yorum
7.445 views
Türksat 4A hazır kanal listesi

Türksat 4A yayın hayatına başladı ve kanal aramak bazıları için sorunteşkil ediyor. Özellikle manuel olarak kanal ayarlıyoruz ama sonra kanal listesi karışık geliyor. Bütün kanalları tek tek sıralamak düzeltmek gerçekten sorun. Elbette bunun bir kolayı var. Kanalları sıralı olarak uydu alıcınıza ekleyebiliyorsunuz. USB bellek ile eğer uydu alıcınız destekliyorsa hazır kanal listesini televizyonunuza ekleyin ve HD kanallar önde olmak üzere bütün 4A kanallarına sıralı şekilde ulaşın arkadaşlar.

trksat_4a_frekans_hazir_kanal_listesi

 

Ama uydu alıcınızda usb bellekten yükleme özelliği yoksa o zaman şu yolu izlemeniz gerkiyor. Kumandanın menüsünden KANALLARA girin ve MANUEL i seçin ve aşağıdaki ayarları seçin.

 

Menuden Kurulum–Uydu Kurulum Bölümüne girdikten sonra; TP Yaz-Yeni TP bölümüne 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 ayarlarını girin. Tp Ara ile kanal aramalarını başlatabilirsiniz. Yeni kanal bulmayı açık yapmazsanız sadece tanıtım kanalı gelir.

Şimdide hazır kanal listesini verelim ve USB bellek aracılığı ile televizyonunuza yükleyin ve kanallar sıralı gelsin hemde önce HD kanallar olmak üzere.Tabi TV niz HD desteklioyrsa.

Uydu alıcısına USB bellek ile sadece kanal listes i- database yüklemesi şeklinde yapınız. Tüm yükleme yaparsanız listedeki bunu yapan arkadaşın small_Lemontree arayüzüne sahip olursunuz. Bu arayüz Sizin uydu alıcınız ile uyumlu olmayabilir, denemek size kalmış… Sadece kanal yüklemesi yaparsanız hiçbir problem çıkmayacaktır.

Hazır kanal listesi eklemek için; Aşağıdaki dosyayı çıkarıp bir flash belleğe yükleyin ve Uydu alıcısına takın. Uydu Alıcısının menüsünde, sistem ayarlarına girip, usb yazılım yükleme bölümünde SADECE KANAL LİSTESİ veya Database şeklinde yükleme yaparak arayüzünü değiştirmeden listenizi uydu alıcısına aktarabilirsiniz.

KANAL listesini indirmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

 

 Turksat4A_kanal_listesi

 

Alıntıdır. Kanal listesini hazırlayan arkadaşa teşekkürler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*

Türksat 4A hazır kanal listesi (2 Yorum)