Türkiye’nin en güzel Plajları, En güzel tatil yerleri

yorumsuz
815 views
Türkiye’nin en güzel Plajları, En güzel tatil yerleri

Türkiye’nin en güzel Plajları, En güzel tatil yerleri, Türkiyenin en güzel 10 plajı

Türkiye’nin bu cennet vatanımızın her köşesinde aslında yüzlerce gezilesi görülesi yerler plajlar mevcut. Ama biz bizce en popüler olanları sayfamıza ekliyoruz. Aslında en popüler derken herkesin bildiği gittiği yerler değil aslında bunlar. Ama resimlerden de anlıyacağınız üzere görülmesi gezilmesi gereken yerler buraları. Binlerce kilometre uzaktan turistler gelip ülkemizi karış karış geziyorlar. Elbette bu para ile ilgili belki ama fırsat buldukça bizimde ülkemizin güzel yerlerinden mahrum kalmamamız gerekli diye düşünüyoruz.

turkiye_en_guzel_plajlar_yesil_mavi_bayrak_bilgilerburada_

 

 

turkiye_en_guzel_plajlar_yesil_mavi_bayrak_bilgilerburada_2016

turkiye_en_guzel_plajlar_yesil_mavi_bayrak_bilgilerburada_2017

SONSUZLUK PLAJI

Sizce bir kumsal ne kadar uzun olabilir?cevabı adı üzerinde olan sonsuzluk plajında. Sonu gelmiyor cidden:)  Kalkan yakınlarındaki Patara Plajı’nda yüzün, güneşlenin; gün batarken de kilometreler boyu yürüyün. Yalnızsanız kafa dinlersiniz eğer yanınızda sevdikleriniz varsa da eğlenceli vakitler geçirmek sizi elinizde.. Huzurla dolacağınız bu plaj, bir zamanlar Likyalıların en önemli limanlarındandı. Antik kenti görmeyi ihmal etmeyin. Aynı zamanda kültür turları içinde uygun bir yer.

sonsuzluk_plajı_nerede_turkiye_bilgilerburada

PHASELİS PLAJI

Bir yanda çam ormanı bir yanda uçsuz bucaksız masmavi deniz. İnsan burada tabiri caizze zor yaşlanır. Kemer ile Tekirova arasında kalan Phaselis’e deniz yoluyla da gelebilirsiniz. Teknedeyken, yüzerken, dalarken eski limandan kalanları da görüp büyüleneceksiniz…  Herkesinbilmediği ve çok popüler olmayan bu harika plajı bir an önce keşfetmenizi öneriyoruz.

phaselis_plajı_nerede_turkiye_bilgilerburada

AKVARYUM PLAJI

Akvaryumda yüzmeye hazırmısınız?Giderken deniz gözlüğünüzü, şnorkelinizi yanınıza alın. Çünkü bir akvaryumda yüzeceksiniz. Bozcaada şehir merkezinden arabayla 20-25 dakikada ulaşacağınız Akvaryum Koyu’nda pek fazla tesis bulamayacaksınız. Ama illaki havlunuzu sermeye yer var. Su alabildiğine berrak ve adayı saran rüzgâra rağmen sakin. Eylüldeki bağbozumuna da denk getirebilirseniz sizden iyisi yok. 

akvaryum_plajı_bilgilerburada

 

ALAÇATI PLAJLARI

Heralde en bilindik plajlardan birisde alaçatı plajlarıdır yazdıklarımız içinden. Sürekli magazinlerde duyduğunuz alaçatıda görülesi yerlerdendir. Özellikle sörfü merak ediyorsanız yada bende sörf yapıyorum diye hava atmak istiyorsanız alaçatı tam size göre. En azından bir iki smrf ile foto çekinip instg. Face profil yapabiliriz :) Uzayıp giden kumsal, hiç durmadan esen rüzgârla birleşince en doğru seçenek de buydu zaten. Alaçatı’nın civar plajlarındaki sörf okullarında profesyonel hocalardan dersler alabilir, hemen akabinde de kendinizi dalgalara kaptırabilirsiniz. Plajdaki tek kaygısı “soldan sağa mı yoksa sağdan sola mı dönsem” olan tatilciler için de paniğe mahal yok. 

alaçatı_plajları_turkiye_bilgilerburada

 

GÖKOVA AKBÜK

Orman ve denizin iç içe olduğu gökovada yaz için deniz için ideal bir mekan.Akyaka’dan Ören’e uzanan bir tarafı orman bir tarafı deniz, rüya gibi ama biraz zahmetli bir yolda ilerleyip vardığınız Akbük Koyu’nun plajı yumuşacık çakıl taşlarından ibaret.

gokova_akbuk_bilgilerburada

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*