Türkiye siber saldırı altında, anlık siber saldırıları izle

yorumsuz
629 views
Türkiye siber saldırı altında, anlık siber saldırıları izle

Türkiye siber saldırı altında, anlık siber saldırıları izle

turkiye_siber_saldiri_DDOS_nedir

Kimin yaptığı belirsiz densede son iki gündür Türkiye ciddi anlamda siber saldırı altında. Özellikle geçen hafta tr uzantlı web siteleri hedef alınmıştı. Ama dün akşamdan itibarende Türk bankaları hedef oldu. Şuanda da önemli bankaların internet sitelerinde ve sistemlerinde ağırlık söz konusu. Bu saldırı DDOS denen sistemlerle dünya üzerindeki milyonlarca zombi bilgisayar aynı anda belirli sitelere saldırıyorlar ve sistemin yavaşlamasına neden oluyorlar.

hacer_sibel_saldiri_kim_yapiyor

Peki Türkiyeye yapılan siber saldırı arkasında Rusya’mı var.?

Bu sorunun cevabını kesin olarak Rusya demek zor ama Rusya’nın bu gücü yani bu siber gücü var. Zamanında da benzer durum Estonya’da yaşanmıştı. 

 

Canlı olarak şuan gerçekleşen siber saldırıları izlemek için TIKLAYINIZ.

turkiye_hacker_sibel_saldiri_izle

Türkiye için aslında biraz da bu bir şans. Şöyleki bu sayede artık çokta güçlü olmayan siber ordumuzu kurabilir ve geliştirebiliriz. Elbette bizimde dünya çağında ünlü hackerlarımız var. Rusyayı dünyayı dize getirirler ama bu ekip işi ve arkada devlet olması şart. Artık tüm dünya orduları ve istihbarat örgütleri  hackerlarla birlikte çalışıyor. Anonymous ise “Türkiye’ye savaş açtık” şeklinde bir açıklama yaptı. Anonymous, kampanya kapsamında “tr” uzantılı 40 bine yakın siteye saldırı düzenlendiğini açıklamıştı.

Umuyoruz ki bu siber saldırıyı en az zararla atlatırız ve bundan gerekli dersi çıkarırız.

turkiye_siber_saldiri_altinda_internet_durdu_bankalar_dondu

Peki gelelim Türkiye’ye saldırı yapan hackerlar hangi sistemi kullanıyor.? DDOS Sistemi nedir ve nasıl çalışır? İşte cevabı

DDoS saldırısı (Distributed Denial of Service attack),

Kısaca bant genişliğini hedef alan bir saldırı yöntemidir.

çoklu sistemlerde hedef sistemin kaynakları ya da bant genişliği istilaya uğradığı zaman oluşur, bunlar genellikle bir veya birden fazla web sunucusudur. Bu sistemler saldırganlar tarafından çeşitli yöntemler kullanılarak bağdaştırılır.

Kötü amaçlı yazılımlar Ddos saldırı mekanizması taşıyabilir; en iyi bilinen örneklerden biri MyDoom virüsüydü. Onun Dos mekanizması belirli bir saat ve tarihte tetiklenirdi.

 

canlı siber saldırılar,siber saldırılar canlı izle siber saldırılar nedir siber saldırılar nasıl yapılır siber saldırılar ne demek siber saldırılar vikipedi siber saldırılar pdf siber saldırılar başladı siber saldırılar haritası

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*