topuk dikeni bitkisel tedavi

yorumsuz
868 views
topuk dikeni bitkisel tedavi

topuk dikeni bitkisel tedavi, topuk dikeni nasıl geçer

Topuk dikeni özellikle ayakta çok duran ve orta yaş üstü kişilerde çıkan bir hastalık. Eğer ilerlerse ayakta durmayı imkansız hale getiren bu sorundan kurtulmanın bazı yöntemleri var.

topuk-dikeni-nedir-nasil-tedavi-edilir-evde-bitkisel_tedavi

Öncelikli olatak bazı topuk dikenleri içe doğru kıvrılıyor. Bu durumda tamamen doktorluk bir süreç işlemeli ve doktora gitmelisiniz. Çünkü doktor film çekiyor ve ona göre dikenin boyutuna göre operasyon ile çıkayor. Ama bazı topuk dikenlerini de nasır topuk diken bantları ile çıkarmanız mümkün.

Topuk Dikeni  düz tabanlık sorunu olanlarda , kilo ve ayak basma sorunu olan kişilerde daha sıklıkla görülür.

Bunun yanında bazı yöntemlerle de topuk dikeninden kurtulmak mümkün. Şimdide bunları inceleyelim.

opuk dikenine neden olan esnekliğini kaybeden ve kısalan aşil tendonu egzersizlerle eski haline getirilmeye çalışılır. Aşil tendonu germe egzersizleri olarak da bilinen egzersizler bu tendonun uzatılarak ayağın eski esnekliğine kavuşmasını sağlamaktır.
topuk_dikeni_bitkiseltedavi
Topuk dikeninin bir diğer sebebi olan basma kusurları belirlenerek tabanlık kullanımı önerilmektedir. Ayağın yere doğru bir şekilde temas etmesi sağlanarak yürüyüş alışkanlıklarının düzeltilmesi hedeflenmektedir.

Egzersizler ve tabanlık kullanımı çoğu vakada olumlu sonuç vermektedir. Ancak iyileşmeyen hastalarda atel kullanımı söz konusudur. Atel ayağın 90 derecede durmasını sağlar. Atel gece kullanılır.

Fizik tedavi programları da topuk dikenine karşı etkilidir. Tüm yöntemlere rağmen herhangi bir iyileşme görülmediğinde cerrahi müdahale ile bu tendonun uzatılması söz konusu olabilir.

Tüm yükü taşıyan ayaklarımızın sağlığına dikkat etmek, doğru ayakkabılar seçmek ve yürüyüşümüzü düzeltmek büyük önem taşır.

 

İBRAHİM SARAÇOĞLU TOPUK DİKENİ BİTKİSEL TEDAVİ YÖNTEMİ

İbrahim Saraçoğlunun Topuk Dikeni Tedavisi :

Malzeme olarak, çekirdekli siyah kuru üzüm, orta acılıkta kırmızı pul biber gerekmektedir. Her biri 3 gün uygulanmak suretiyle, 3 aşamada yapılacaktır.

Üç yemek kaşığı Orta acılıkta kırmızı pul biberi havanda ezdikten sonra akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sargı çıkarılacak. Üç gün uygulanacak.

* 3 yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile beraber dövdükten sonra akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sargı çıkarılacak. Üç gün uygulanacak.

* Orta acılıkta kırmızı pul biber ve çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile birlikte dövdükten sonra akşam yatmadan önce 3 yemek kaşığı kadarı bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sargı çıkarılacak.

Not : Bu kürün yararlı olması için kırmızı pul biberin ebter (kısır) tohumdan üretilmemiş olması gerekiyor.

 

 

topuk dikeni için bitkisel çözüm yollari topuk dikeni egzersizleri topuk dikeni bitkisel çözüm maranki topuk dikeni nasıl tedavi edilir topuk dikeni belirtileri topuk dikeni nasıl geçer feridun kunak topuk dikeni topuk dikeni için bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Ağustos 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*