Tarihin en zengin 10 insanı, dünyanın en zenginleri,Rothschild Ailesi ve serveti

yorumsuz
1.001 views
Tarihin en zengin 10 insanı, dünyanın en zenginleri,Rothschild Ailesi ve serveti

Tarihin en zengin 10 insanı, dünyanın en zenginleri,Rothschild Ailesi ve serveti

Günümüzde zengin insanlar genelde yazılımcılar ve bilgisayar devleri peki ama tarihten günümüze dünyanın en zengin insanları kimlerdi ve servetleri ne kadardı?

evet yine zenginin malı züğürtün çenesini yoruyor diyor ve galerimize başlıyoruz.Bazı aileler halen dünyanın en zenginleri arasındalar hatta öyleki Rothschild Ailesinden savaş zamanı ülkeler faizle borç para almışlardır.

 

Peki dünyanın gelmiş geçmiş en zengin 10 kişi ve ailesi sizlerle

 

dunyanin-en-zengin-10-kisisi-enzengin10kişi-bilgilerburadaDünyaca ünlü ünlü ekonomi dergisi Forbes’un yaptığı araştırmaya göre şu an dünyanın en zengin adamı, Meksika’daki 69 milyar dolarlık telekom dünyasının sahibi Carlos Slim. Peki geçmişe baktığımızda Slim’in serveti halen ilk sırasını koruyor mu? CelebrityNetWorth çalışanları bir araştırma yaptı ve tarihteki en zengin insanların servetini bugünün değerine çevirdi. Bakalım tarihin en zengini kimmiş! (Arnd Wiegmann/Newscom/RTR)

 

 

tarihin-en-zengin-10-insani-bilgilerburada

10. sıramızda:Cornelius Vanderbilt

serveti: 185 milyar dolar Servetinin kaynağı: Deniz taşımacılığı, demiryolları Yaşadığı tarih: 1794-1877 11 yaşında okuldan ayrılan ve annesinden aldığı 100 dolar borçla gemilerde çalışmaya başlayan Vanderbilt, zamanla kendi şirketini kurdu. Gemicilikten kazandığı parayla demiryolu işine de giren Vanderbilt, 1877 yılında vefat etti. Arkasında büyük bir servet ve ismini yaşatacak bir üniversite bıraktı.(Courtesy Everett Collection/Rex)

 

 

 

 

 

 

tarihin-en-zengin-10-insani-bilgilerburada1

 

evet bu ismi tanıyoruz değil mi?

9. sıramızda: Henry Ford

 

Net serveti: 199 milyar dolar Servetinin kaynağı: Otomobil Yaşadığı tarih: 1863-1947 Bilinenin aksine Henry Ford arabayı icat eden değil; onu üretip tüketiciyle tanıştıran kişidir. 1903 yılında kendi adıyla bilinen araba fabrikasını kuran Ford, bu büyük şirketi kendinden sonraki nesillere bıraktı. (Getty Images)

 

 

tarihin-en-zengin-10-insani-bilgilerburada2

 

8. sıramızda Muammer Kaddafi

Bu bilgi belkide sizi şaşırtabilir. Acaba Kaddafinin 200 milyar dolar serveti şuan kimin elinde buda ayrı bir soru?

Net serveti: 200 milyar dolar Servetinin kaynağı: Petrol Yaşadığı tarih: 1942-2011 Orta Doğu’da patlak veren büyük bir isyan sonucu öldürülen eski Libya lideri Kaddafi, ülkede bulunan petrolden büyük bir servet elde etmişti. Parasını gayrimenkul ve şirket yatırımlarında kullanan Kaddafi, 2011 yılında öldürüldüğünde dünyanın en zengin adamıydı. (Rex Features)

 

tarihin-en-zengin-10-insani-bilgilerburada3

7.sıramızda: Fatih William

Yine tanımadğımız bir siim listeye giriyor.

Net serveti: 229.5 milyar dolar Servetinin kaynağı: Kraliyet Yaşadığı tarih: 1027-1087 Vikinglerin torunu olan Fatih William, 1066 yılında İngiltere’yi ele geçirdi. Fetihten 10 hafta sonra kendini İngiltere kralı ilan eden William, böylelikle büyük bir servete konmuş oldu. (Rex Features)

 

 

 

tarihin-en-zengin-10-insani-bilgilerburada4

 

6. Mir Osman Ali Han

Net serveti: 229.5 milyar dolar Servetinin kaynağı: Kraliyet Yaşadığı tarih: 1027-1087 Hindistan’ın işgaline dek Haydarabad Nizamı olan Mir Osman Ali Han hakkında 50’den fazla Rolls-Royce’u olduğu gibi farklı söylentiler dolaşıyor. Mir Osman Ali Han 1947’de vefat edene kadar dünyanın en zengin adamıydı. (Farhang Nizam, first edition, 1926/Wikipedia)

 

 

 

 

 

tarihin-en-zengin-10-insani-bilgilerburada5

 

5. Nikolay Alexandrovich Romanov

Net serveti: 300 milyar dolar Servetinin kaynağı: Kraliyet Yaşadığı tarih: 1868-1918 Rusya İmparatorluğu’nun son çarı olan Nikolay Alexandrovich Romanov, tarihçiler tarafından ülkeyi ekonomik ve askeri bir çöküşe sürüklediğine dair eleştirilir. Romanov, 1918’deki Bolşevik İhtilali sırasında karısı ve çocuklarıyla birlikte idam edildi. (Getty Images)

 

 

 

tarihin-en-zengin-10-insani-bilgilerburada6

 

4. Andrew Carnegie

Net serveti: 310 milyar dolar Servetinin kaynağı: Çelik Yaşadığı tarih: 1835-1919 ABD’nin ünlü sanayicilerinden Andrew Carnegie, çocuk yaşta bir çelik fabrikasında çalışmaya başladı. Daha sonraları kendi fabrikasını kurmasıyla servet sahibi olan Carnegie, 83 yaşında vefat etmeden önce servetinin çoğunu okullara, kütüphanelere ve üniversitelere harcamıştı. (Getty Images)

 

 

 

tarihin-en-zengin-10-insani-bilgilerburada7

 

3. John D. Rockefeller

Net serveti: 340 milyar dolar Servetinin kaynağı: Petrol Yaşadığı tarih: 1839-1937 Ünlü iş adamı Rockefeller, ABD’ye yeni bir zenginlik anlayışı getirdi. 1800’lerde neredeyse tüm petrol şirketlerinin sahibi olan bu zenginlik abidesi, hayatının son kırk yılını emekli olarak geçirdi. Servetinin büyük bir kısmını okullara ve tıbbi araştırmalara bağışlayan ünlü iş adamı, aynı zamanda Chicago Üniversitesi’nin de kurucusudur. (Getty Images)

 

 

tarihin-en-zengin-10-insani-bilgilerburada8

 

2. Rothschild Ailesi ve serveti

Net serveti: 350 milyar dolar Servetinin kaynağı: Bankacılık Tarihteki en zengin aile! Alman-Yahudi asıllı olan Rothschild ailesi 18. Yüzyıl sonlarında Avrupa’da bankalar kurmuştu. Bu ailenin günümüzdeki serveti ise 1 trilyon doların üzerinde. (Courtesy Everett Collection/Rex) bu aile şuandada Aerika merkez bankasının kurucusu ve dünyanın bir numaralı zenginidir.resmi olmasada…..

 

 

 

tarihin-en-zengin-10-insani-bilgilerburada9

 

 

1. Sırada: Mansa Musa

400 milyar dolar Servetinin kaynağı: Kraliyet Yaşadığı tarih: 1280-1337 Adını belki de hiç duymadığınız tarihin bu en zengin adamı, yaklaşık 700 yıl kadar  önce yaşadı. Mali İmparatorluğu’nun başındaki isim ayrıca ‘kralların kralı’ olarak da biliniyordu. Kralın bu geniş servetinin temel kaynağı ülkedeki tuz ve altın rezervleriydi. (Catalan Atlas of the known world (mapamundi), drawn by Abraham Cresques of Mallorca/Wikipedia)

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*