siteye facebook beğen ekleme

yorumsuz
503 views
siteye facebook beğen ekleme

 siteye facebook beğen ekleme,SİTEMİZE FACEBOOK BEĞEN KUTUSU NASIL EKLENİR, sitene facebook ekle, sitene facebook sayfanı ekle,facebook sitene ekle, facebook sayfa siteye ekleme,siteye facebook ekleme

 

Web sitelerinin her geçen gün sayısı artıyor. Öyleki Her 60 saniyede 80 kullanıcı domain yani web site adresi alıyor. Buda günümüzde milyonlarca web adresinin bizlere ulaştığını gösteriyor. Artık sosyal medya hayatımızız vede elbette web sitelerinin vazgeçilmezi durumuna geldi. Artık herkes sitesine facebook beğen kutusu ekliyor ve sitesine eklediği yazıları face de paylaşarak kullanıcılarını sürekli siteleriyle bağlantılı tutmaya çalışıyorlar. Bu sayede sitelerinin de hitlerini artırmayı amaçlıyorlar.

 

Fakat şu ayrımıda bilmek gerekli HTML site ile joomla sitenin yada wordpress sitenin facebook açılır kutu eklentisi birbirinden farklıdır. Sitemizde hepsine nasıl facebook beğen kutusu eklediğimizi aşama aşama anlatmaya çalışacağız.

 

Peki facebook beğen kutusunu yapmaya başlayalım. Öncelikli olarak 

https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-box-for-pages 

bu adrese girelim ve bölümleri sitemize göre aşama aşama dolduralım. Bunları resimli olarak da anlatacağım. Resimdeki bilgileri aşama aşama yaparsanız web sitenize rahatlıkla facebook beğen kutusu ekleyebilirsiniz.

 

siteye-facebook-begen-kutusu-ekleme-bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yazan kısma Beğen Butonu yapmak istediğimiz sayfanın linkini yazıyoruz. Örneğin bizimki /bilgilerburadacom.

 

numaralı Width kısımda hazırlayacağımız butonun Genişliğini ayarlamamızı sağlar. Bu alanı 292 yapmanızı öneriyoruz.

 

numaralı kısımda ise yükseklik ayarları yapılıyor. Bu alanda herhangi bir işlem yapmayabilirsiniz veya istediğiniz yükselikte bir karakter yazabilirsiniz.

 

numaralı kısımda  2 seçeneğimiz mevcuttur. Bu seçenekler Light ve Dark’tır. Light seçeneğini tıklarsanız hazırlanan kod açık renkte; Dark seçeneğini seçerseniz ise elbette koyu gri rengini alır.

 

numaralı alan işaretlenirse sayfamızın başlığı aktif olarak görünür: 

 

numaralı alan seçildiği zaman ise sayfanızı beğenmiş olan kullanıcıların bir kısmı isimleri ile örnek olması bakımından görüntülenir.  Diğer yer alan iki seçenek ise işaretlenmelidir.

 

 

Bu şekilde ayarlarımızı yapıyoruz ve önizleme yapmak için GET CODE butonunu tıklayınız.
Aynı butona tekrar basarsanız kodlar karşınıza gelecektir işte bu kadar kolay.

 

 

Facebook-Beğen-Butonu-Kodu-iframe-bilgilerburada

 

 

 

 

 

Bundan sonraki aşamada iframe menüsünü tıklıyoruz ve aşağıda çıkan kodu kopyalıyoruz. Daha sonra sitemizin istediğimiz yerine nereye uygunsa yapıştırıyoruz. Artık bizim sitemizinde facebook beğen kutusu eklenmiş oldu. İşlemleri aşama aşama uygularsanız rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Ama blogspot ve blogcu gibi sitelere eklemek için bikaç farklı yöntem var onuda diğer yazılarımızda anlatacağız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*