Sapanca Piknik Yerleri

yorumsuz
2.953 views
Sapanca Piknik Yerleri

Sapanca Piknik Yerleri,Sapancada nereye pikniğe gidilir, İstanbul İzmite Yakın Sapanca Mesire yerleri

 

Sapanca özellikle İstanbul’a yakın olması sebebiyle oldukça popüler dinlenme piknik ve mesire alanlarının başında geliyor. İstanbulun önde gelen zenginleri hafta sonlarını vede tatillerini Sapancada geçirmeye başladılar. Bunun yanında günü birlik piknikçilerinde uğrak yeri Sapanca oluyor. Sakaryadan günü birlik gezmek ve piknik yapmak için sapancaya hergün binlerce kişi geliyor. Aynı durum İzmitten gelenler içinde geçerli. Bizlerde sayfamıza Sapanca’nın meşhur piknik ve mesire yerlerini ekliyoruz.

 

Natürköy-sapanca-tatil_yeri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sapanca’nın önemli mesire yerlerinin başında Natürköy geliyor.Natürköy Sapanca’nın Mahmudiye mevkiinde buılunuyor.Burası yeşili ve doğası ile tam bir cenneti andırıyor.Natürköy, göletleri, şelaleri, barbekü alanları, restorantı, yürüyüş parkurları ile bir dinenme merkezi.Maşukiye, Sapanca ve Pamukova’nın arasında kalan bölgenin önemli bir özelliği var.Burası değişik bir iklime sahip.Havada ki nem ve oksijen bitkilerle mükemmel bir uyum içinde.Toprak az tuzlu olduğu için yapraklar daha canlı bir yeşile sahip.Natürköy tam bir barbekü keyfi sunuyor.İster kendiniz yaparsınız,ister mesire yerindeki restorandan ısmarlarsınız. Ama şu bir gerçek ki yemyeşil doğanın içinde, lezzetli bir mangalın keyfine varmak istiyorsanız, Natürköy mesire yeri doğru seçim.

Natürköy

Sapanca mesire yerleri ile ünlü.Maşukiye mesire yeri de bunlardan biri.Araba ile 1,5 saatte gidilebiliyor.Maşukiye yolu üzerinde pek çok  dinlenme tesisi bulunuyor.Örneğin Cevizdibi hoş bir piknik alanı.Alanda masalar bulunuyor ve 5 lira ücretle bu masaları kiralayıp doğanın keyfini çıkarıyorsunuz.Eğer mangalınız yoksa ve başka farklı bir menü düşünüyorsanız,Maşukiye’de bulunan alabalık restoranlarından kendinize alabalık ziyafeti çekebilirsiniz.

 

Sapanca Kırkpınar mesire yeri,tercihini piknik yapmaktan kullancaklar için tam yerinde bir karar.Zira göl kenarına sıralanmıiş olan birbirinden yeşil piknik alanlarında, mangalınızı yaparken,gölün doyumsuz güzelliğini seyredebilirsiniz.Kırkpınar, piknik yapmayanlar için bol seçenekli bir mesire yeri.Gölün kenarında bulunan tesislerin hamaklarında, yorgunluk atıp dinlenebilirsiniz.

Kırkpınar

sapanca,piknik,mesire,maşukiye,nayurköy nerede

sapanca piknik alanları sapanca piknik yerleri sapanca mesire yerleri natürköy sapanca sapanca gölü piknik alanları sapanca piknik alani sapancada piknik yapılacak yerler sakarya sapanca piknik yerleri sapanca gölü kenarı piknik alanları sapanca mangal

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*