romatizma ağrılarına bitkisel çözüm

yorumsuz
277 views
romatizma ağrılarına bitkisel çözüm

romatizma ağrılarına bitkisel çözüm,Romatizma bitkisel tedavi yöntemleri.

Romatizma hastalıklarına her yaşta rastlamak mümkün.Ama yaşınız 40 ı geçtiyse hele 50 yaş üstündeyseniz romatizmaya bağlı diz kalça ve kol ağrılarına maruz kalma ihtimaliniz çok yüksek. Özellikle diz kısmında kalçalarda kireçlenme şeklinde olan romatizma ağrıları kimi zaman dayanılmaz bir hal alabiliyor. Bu durumda elbette öncelikli olarak doktora gitmemizde fayda var. Bunun yanında isterseniz bitkisel doğal yöntemlerle de romatizma ağrılarına çare bulmanız yada azaltmanız mümkün. Peki ama doğal yöntemlerle evde romatizma ağrılarına nasıl  çare bulabiliriz? Şimdi buna bir göz atalım.Çünkü ilerleyen romatizma ağrılarına dayanmak gerçekten çok zor bir hal alır. Ağrı kesicilerde belli bir süre sonra fayda vermez hale gelebiliyor. Unutmamamız gereken bir diğer noktada bazen romatizmanın iltihaplı bir hal alması. Bu gibi durumlarda farklı tedavi yöntemlerinin kullanılacağını unutmayalım. Romatoid Artirit (İltihaplı Romatizma) Tedavisinede göz atmaya çalışacağız.

Bu konuda özelliklede bitkisel tedavide uzman olan İbrahim Saraçoğlu’nun da bazı tedavi yöntemlerine yer vereceğiz.

 

İltihaplı Romatizma için Kiraz sapı-Isırgan otu uygulaması için gerekli malzemeler:

Kaynayan yarım litre klorsuz suyun içine , önce 20-25 tane kiraz sapını atıyoruz ve daha sonra  kısık ateşte ağzı kapalı olarak üç dakika kadar demliyoruz.

3 dakikadan sonra bir tatlı kaşığı kadar ısırgan otunu  ilave edip 3 dakika kadar daha demleyiniz. 6. dakikadan sonra ocağın altını kapatın ve karışım ılık olunca süzün. Yarısını sabah kahvaltıdan iki saat sonra, diğer yarısını da öğlen yemeğinden iki saat önce içiniz. Bu kürün uygulama süresi 21 gündür. daha sonraki dönemlerde şikayetlerin seyrine göre tekrarlanabilir. Bu kür; romatoid artiriti (iltihaplı eklem romatizmasını), hem tedavi etmekte, hem de, hastalığı tamamen ortadan kaldırmaktadır. Umarız bu kürden fayda görürsünüz. Ama söylediğimiz gibi öncelik doktor kontrolü olmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 9 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*