rölöve nedir,rölöve örnekleri indir,eczane rölöve örneği

yorumsuz
3.865 views
rölöve nedir,rölöve örnekleri indir,eczane rölöve örneği

rölöve nedir,rölöve örnekleri indir,eczane rölöve örneği

Öncelikle rölöve nedir? bu sorunun cevabı ile makalemize başlayalım. 

Rölöve (genellikle röleve şeklinde yanlışta yazılır) genelde bir binanın bir yapının, mevcut konumd o anda, olduğu gibi çeşitli bilimsel araçlar ,ölçümler ve yöntemler kullanılarak belgelenmesi ve çizilmesine denir

 

Birçok eski binanın rölöve çalışması yapılmakatdır. Özellikle Mimarlık ve İnşaat mühendisliği bölümünde okuyan arkadaşlarımızın ders olarakta gördüğü rölöve bir çizim tekniğidir.
 

Günümüzde birçok iş yerinin açılışında da röleve planı istenmektedir. Bunlara örnek olarak ecza dolaplarınıda vermek mümkün. Eğer bir eczane açmak istiyorsanız ecza odasının ve bazı il sağlık müdürlüklerinin istedikleri listede eczane yapılacak yerin rölöve planı istenmektedir. Elbette bu rölöve planının bir mühendis veya mimar tarafından onayıda gerekmektedir.

 

İnternette çokta rölöve örneği bulunmadığından bizlerde bir eczane rölöve örneğini sayfamıza ekliyoruz. Amatör olarak hazırlanmış bir rölöve örneği. Bu örnek kaba atslak hazırlanmıştır bir mimar veya mühendis bunu autocad programı ile detaylı çizmesi gereklidir. Ama en azından bir fikir vermesi açısından örnek teşkil edebilir bu rölöve planı.

 

Rölöve plan Resmini indirmek için tıklayınız

 

 

rölöve nedir,rölöve eczane örneği
rölöve nedir,rölöve eczane örneği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rölöve nasıl alınır restitüsyon nedir rölöve restorasyon rölöve nedir inşaat röleve nedir ataşman nedir rölöve projesi konservasyon nedir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*