Regl Sancısına En İyi Gelen Şey Nedir?

yorumsuz
310 views
Regl Sancısına En İyi Gelen Şey Nedir?

Regl Sancısına En İyi Gelen Şey Nedir?

 

 

Birçok kadında adet sancısı büyük bir sorun teşkil edebiliyor. Kimisi regl dönemini rahat geçirirken kimisinde sancılar karın ağrıları baş gösterebiliyor. Peki bu gibi durumlarda neler yapmalıyız?Adet sancılarını nasıl en aza indirebiliriz. Bunun yöntemlerini anlatmaya çalışacağız.

adet-sancisina-ne-iyi-gelir-regl-karın-ağrısı-çözümü

ÇÖZÜM 1–

Bir havluyu ısıtarak alt karın bölgesine koyun. Isıyla birlikte kasılmalar ve sancılar hafifleyecektir. Yine bu bölgeyi gün içinde sıcak tutmayı ihmal etmeyin.

 

 

 

ÇÖZÜM-2

Sıcak içecekler, özellikle bitki çayları adet sancısına iyi gelir.

ÇÖZÜM-3

Alt karın bölgesine avuç içi ve parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yapın.

ÇÖZÜM-4

Koltuğa oturduğunuzda ayaklarınızın altına yastık koyarak uzatın.

 

ÇÖZÜM-5

Hafif bir yürüyüş sancıyı hafifletebilir. Düzenli egzersizin ve fazla kilolardan kurtulmanın adet sancılarını azalttığı bilinmektedir.

ÇÖZÜM-6

Adet öncesi ve sırasında ağır fiziksel güç gerektiren işlerden kaçının. Vücudunuzu çok fazla yormayın ve ağır egzersizler yapmayın.

 

BUNLARI YAPIN RAHATLAYIN

Sıcak uygulama

Alt karına koyulan sıcak su torbaları, rahmin kan dolaşımının hızlanmasına yol açarak ağrıyı azaltacaktır. Ilık duş almak, ayaklarını sıcak su içinde bekletmek de fayda sağlar. Önerilen ısı 40 derecedir.

Beslenme önerileri

B ve E vitaminleri ile magnezyum içeren ilaçlar ağrıyı azaltır. Bitkisel çayların kaslar üzerindeki gevşetici etki yapar, bu dönemde papatya çayı ve rezene çayının yararlı olur. Kahve, çikolata, kola, çay gibi kafein içeren gıdaları tüketmemek gerekir.

 

adet sancısına iyi gelen bitkiler adet sancısı nasıl gecer adetken karın ağrısına ne iyi gelir adet sancisi adet sancısı nasıl geçer adet sancısına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu adet sancısına ne iyi gelir uzman tv adet sancısına hangi ilaç iyi gelir

 

 

ADET,SANCISINA İYİ,GELEN BİTKİLER

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*