portal sepeti kaldırma,Portalsepeti google chromeden kaldırma,Portalsepeti virüsünü silme, İnternet ana sayfam Portalsepeti oldu nasıl değiştirebilirim

yorumsuz
437 views
portal sepeti kaldırma,Portalsepeti google chromeden kaldırma,Portalsepeti virüsünü silme, İnternet ana sayfam Portalsepeti  oldu nasıl değiştirebilirim

Portalsepeti google chromeden kaldırma,Portalsepeti virüsünü silme, İnternet ana sayfam Portalsepeti  oldu nasıl değiştirebilirim

 

Virüslere karşı her geçen gün yeni antivirüsler geliştirilse de virüs yazılımları bir adım önde olmaya devam ediyor. Hemde bazen öyle sorunlar oluşuyorki anti-virüsler pekte bir işe yaramıyor. Bu gibi durumlarda bizim devreye girip bazı ayarlamaları yapmamız vede bazı şeyleri kaldırmamız gerekiyor.

 

portalsepeti_kaldirma_silme_chrome_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

işte Portalsepeti  de bunun gibi bir durum söz konusu. Eğer İnternet tarayıcınızda google chromede ana sayfa Portalsepeti  oldu ve değişmiyorsa yapmanız gerekenleri sıralayacağız.

 

Aslında daha öncede internet anasayfanız değişmiyorsa nasıl değiştirebileceğimizi anlatmıştım. O yöntem İnternet Explorerda işe yarıyordu. O yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Peki gelelim portalsepeti ana sayfadan kaldırma yöntemine 2 yöntejm anlatacağım

1. yöntem: Her virüs bulaştığında rahatlıkla uygulayabileceğiniz sistem geri yüklemedir arkadaşlar. Sistem geri yükleme ile rahatlıkla portalsepetini ana sayfadan alabilirsiniz.

Sistem geri yüklemeyi açmak için BAŞLAT-Tüm programlar- Donatılar-Sistem Araçları- Sistem geri yükleme tıklanır ve virüs bulaşmadan önceki bir tarih seçilir. Resim olarakta atıyorum

 

portalsepeti_virusunu_silme_google-Chrome_internet_anasayfam_degismiyor_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Yöntem. Portalsepeti virüsünü bilgisayarınız internet ana sayfasından silmek için;

gogole Chrome internet  tarayıcısını açtıktan sonra sağ üst köşesinden “Ayarlar” sekmesini seçin, Ayarlar sayfası açıldıktan sonra “Başlangıç” “Yeni Sekme sayfasını aç” seçin ve internet tarayıcınızı kapatın.

– Masaüstü Chrome kısayoluna sağ tıklayın ve “Özellikleri” seçin, “Kısayollar” sekmesi altındaki “Hedef”kutusunun içeriğini temizleyin. “Başlama Yeri” içeriğini kopyalayın (“C:UsersusernameAppDataLocal GoogleChromeApplication”) ve sonra “Hedef” kısmına yapıştırarak arkasına “chrome.exe ” ekleyin, “Uygula” yı tıklayın ve tamama basarak çıkınız.

portalsepeti_chrome_virus_silme_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra tarayıcınzıdaki arama motorunu google olarak değiştirmeniz gerekecek onuda şöyle yapıyoruz.

portalsepeti_chrome_virus_silme_bilgilerburada2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

google Chrome’un Ayarlar sayfasını resminide ekledim açın ve arama motorunu örneğin google olarak değiştirin

 

Aramayı seçiniz, öntanımlı arama seçeneğini başka bir seçenek ile değiştiriniz.

 

Bu yöntemleri deneyerek portalsepeti virüsünü internet tarayıcılarınızdan silebilrisiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*