Photoshop Artık Cebinizde…

yorumsuz
493 views
Photoshop Artık Cebinizde…

Dünyanın en bilinir markalarından ve bulunduğu alanda neredeyse rakipsiz olan Adobe, dijital pazarlama ve dijital ortam çözümleri alanlarında dünya çapında ürün ve hizmet sunmaktadır.

Her zaman söylediğim gibi bir şirket ya da marka ne kadar büyük, bilinir olursa olsun teknolojik anlamdaki gelişmelere, gündeme ayak uyduramadığı sürece yok olmaya mahkumdur. Bugün sizlere dünya devi bir marka olan Adobe’nin Photoshop ürününü günümüz teknolojisine adapte edişinden bahsedeceğim.

Öncelikle Adobe Photoshop’u bilmeyenler için kısaca anlatmam gerekirse piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede kullanılan bir ürün. Adobe aslında bundan hemen hemen bir sene önce Photoshop Touch’ı iPad’de ve Android işletim sistemli tabletlerde kullanımını mümkün kılmıştı. Adobe bununla da yetinmeyip elimizden düşürmediğimiz iPhone ile Android işletim sistemli akıllı telefonlar için de Photoshop’u kullanılabilinir hale getirdi.

82546_3

Neler Yapabiliriz?

Tablet uygulamalarındaki sorunları ve pozitif yönleri deneyen Adobe bu bir senelik tablet uygulaması denemesi sonucunda artık iPhone ve Android uygulamaları sayesinde akıllı telefonlarımız ile 12 megapiksele kadar çok katmanlı dosyalarla çalışmamızı mümkün kılacak.

Yani artık çektiğimiz fotoğrafları anında Photoshop ile düzenleyebileceğiz ve eğer istersek akıllı telefonumuz ile photoshop yaptığımız bir fotoğrafı masaüstü bilgisayara indirilebileceğiz. Bir eklenti ile Photoshop CS5 ve üstü yazılım kullanıcıları akıllı telefonlarında başlattıkları çalışmalara bilgisayarlarında devam edebilecekler.

Uygulamanın özellikleri, tablet için kullanılan uygulama ile birebir aynı. Photoshop Express sayesinde artık sizler de seçki ve kompozit fotoğraflar yakalayabilecek, fotoğraftaki görüntüleri asimetrik ve yamuk hale getirebilecek, yara, sivilce gibi rahatsız edici unsurları fotoğraftan kaldırabileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*