Özel okul devlet desteği şartları

yorumsuz
356 views
Özel okul devlet desteği şartları

Özel okul devlet desteği şartları, Özel lise devlet ne kadar destek veriyor, özel okula devlet destek şartları neler 2015

Özel okullara davlet verdiği desteği bu sene daha da artıdır. Durum böyle olunca özel okullara olan ilgide her geçen gün artıyor. Artık yüzbinlerce öğrenci özel okullara gitmek için sıraya girdi. Ama tabi şunuda söylemekte fayda var devlet desteğini fırsat bilen bazı okullarda fiyatlarını devlet desteği oranında artırdılar. Tabi yine olan bizim vatandaşımıza oldu. Neyse buna rağmen devlet desteği alıp özel okullara gitmek için ne gibi şartlar aranıyor şimdi ona bir göz atalım.

Özel okula gidecek öğrenciye devletimiz 2015 2016 senesinde 2680 TL ile 3750 TL arasında destek vereceğini açıkladı.

Buna göre, okul öncesi eğitim kurumlarındaki 20 bin öğrenciye 2 bin 680 lira, özel ilkokuldaki 50 bin öğrenciye 3 bin 220 lira, özel ortaokuldaki 50 bin öğrenciye 3 bin 750 lira, özel lise ve temel lisedeki 110 bin öğrenciye lise için 3 bin 750 lira dershaneden özel okula dönüşen temel liseler için 3 bin 220 lira destek verilecek. Bu yıl ilk kez destekten yararlanacak öğrenci sayısı 230 bin olarak belirlendi. Böylece yeni eğitim-öğretim yılında, önceki yıllardakiler de dahil olmak üzere toplam 350 bin öğrenciye destek verilecek.

ozel_lise_okul_Devlet_destegi_ne_kadar

 

 

 

 

 

 

 

Okul öncesi eğitime devam eden öğrencilerden 48-66 aylıklar, eğitim-öğretim desteğinden yararlanabilecek. Destek için illerde okul türlerine göre ayrılan öğrenci kontenjanından daha az talep gelmesi durumunda, bakanlık boş kalan kontenjanları aynı okul türünden talebin fazla olduğu illerde kullanabilecek. Eğitim-öğretim desteği, bakanlık bütçesine bu amaçla konulan ödenekten yapılacak. 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*