okulda dağıtılan tablete root atma, root geri alma

yorumsuz
2.703 views
okulda dağıtılan tablete root atma, root geri alma

okulda dağıtılan tablete root atma, root geri alma, general mobile e tab 5 okulda root atılan tableti eski haline getirme

Okulda dağıtılan tabletlere öğrencilerimiz malesef root atıyorlar:) durum böyle olunca milli eğitim geçen haftadan itibaren root atan öğrenciler tespit edilmeye başlandı. 

Bu durumu öğrenen öğrencilerde haliyle tedbir aramaya başladılar. İlk olarak root atanlar eski meb imajını aldılarsa sorun yok. Hemen eski imajı geri yükleyerek sorunu çözdüler ve eski meb tablet imajlarını yükleyerek olası cezadan kurtuldular. Peki ama etab 4 yada e-tab 5 root atılan tableti eski haline getirme nasıl oluyor şimdide buna göz atalım.

etab5_root_atma_geri_yukleme_tablet-reset-atma-abrika-ayarlarina-cevirme-2016

burda önemli olan MDM nin geri yüklenmesidir. Bunun içinde yedek alan bir kişiden imaj apk alıp kurulması gereklidir. Ancak bu şekilde geri yükleme yapılır. Yada diğer yöntem okuldaki sorumlu BTR öğretmen tableti garantiye yollar ama bu seferde size garanti dışı ücret talep edilir. Çünkü fatih projesi mkapsamında tablete root yani farklı şekilde format atmak garanti dışı kalma sebebidir ve cezası vardır.

Evet arkadaşlar siz siz olun okulda dağıtılan tablete root atmayın. Tabletinizi sadece eğitim amaçlı kullanın. Ama buna rağmen yok ben root atacam diyorsanızda bir zahmet imaj alıp öyle rootlayın.

Unutmayın ki MEB bu tabletleri sadece Z-kitap yani eğitim amaçlı dağıtıyor sizlere.

Peki okulda dağıtılan e tab4 yada e tab 5 general mobile tablete root atınca cezası ne oluyor? Bunun cezası disiplin suçu olarak belirtildi ama okulların ve idarenin kendi inisiyatifinizde diyebiliriz.

 

tab 5 root atma e tab 5 root cezası e tab 5 root nasıl atılır e tab 5 root atarsak ne olur general mobile e tab 5 root ,root geri alma e tab 5 oyun yükleme e tab 5 dosya yöneticisi

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*