Öğretmene 2016 nöbet ücreti var mı

yorumsuz
480 views
Öğretmene 2016 nöbet ücreti var mı

Öğretmene 2016 nöbet ücreti var mı, Öğretmene Nöbet ücreti yatacak mı?
nobet_ucreti

Öğretmenlere Nöbet Ücreti Verilecek mi?

Uzun süreden beri dillendirilen ve sendikalar tarafından da her fırsatta dile getirilen meb personeli öğretmenlere nöbet ücreti verilmesi konusunda Yusuf Tekin önemli bir açıklama yaptı.

Öğretmenlere Nöbet Ücreti Verilecek mi? –

Milli Eğitim camiasında 2014-2015 eğitim öğretim yılına damgasını vuran konulardan birisi de öğretmenlere tuttukları nöbet nedeniyle ücret ödenmesi talebi idi.

Bir çok sendika bu konuda eyleme gitti ve nöbet hizmetine ücret ödenene kadar okullarda nöbet tutmama kararı aldılar. Bazı sendikalarda üyelerinin nöbet tutmaya devam etmelerini sağladı.

Fakat bu sendikalar da bakanlıktan ücret talebini yoğun şekilde talep ettiler. Bu konu Milli Eğitim Bakanlığının önemli ismi Müsteşar Yusuf Tekin’e de soruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’e Ankara’da katıldığı bir programda öğretmenler tarafından yöneltilen soruya verdiği cevapta hem olumlu mesaj verdi hem de bir anlamda topu maliye bakanlığına attı. Toplantıda değindiği bir çok konunun yanısıra öğretmenlerin merakla beklediği konulardan birisi olan öğretmenlere nöbet ücreti konusunda Müsteşar TEKİN’in açıklaması şu şekilde;
İki konu hakkında yaptık. Bu konular Bakanlar Kuruluna sunulmuştur.

Bunlardan biri, öğretmenlerimize nöbet ücreti verilmesi konusunda. Diğeri yetiştirme kursları ile ilgili.

Yeni dönemde öğretmenlerimize nöbet ücreti verileceğini düşünüyorum. Ama bunun rakamsal boyutu hakkında şimdiden bir şey söylemek zor. O konu bakanlar kurulunun takdirinde.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*