Muz kabuğunun faydaları nelerdir

yorumsuz
508 views
Muz kabuğunun faydaları nelerdir

Muz kabuğunun faydaları nelerdir

Muz kabuğunun faydaları saymakla bitmiyor. Muzun faydaları zaten çoğumuz tarafında biliniyor. Peki ama muz kabuğunun faydaları neler şimdi buna bit göz atalım. Bu arada korkmayın alın muz kabuğunu yiyin demiyeceğiz:)

  • Muz kabuğu ve meyvesi doğal antibiyotik etkili olduğunu söyleyenler var. Gece yatmadan önce yüzünüzü temizledikten sonra sivilcelerin ve aknelerin üzerine muz kabuğunu sürüp sabah kalkıp yıkadığınızda olumlu sonuçları göreceksiniz.

  •  Bulunduğunuz yerde sivrisinekler çoksa ve bol bol ısırılıyorsanız muz tam size göre. Muzu yiyin ve kabğunu sineklerin ısırdığı yere sürün. Olumlu etkisini göreceksiniz.

  • Yine Amerikadaki gururumuz sn Prof Dr. Mehmet Öz’den bize bir öneri.Derinize batan kıymığı çıkarmak için yapmanız gereken sadece şu. Az kararmış muz kabuğundan ufak bir parçayı kıymık batan yere, meyveye temas eden kısmı deriye değecek şekilde gece boyunca bantlarsanız , ertesi gün uyandığınızda muzun içeriğindeki enzimlerin deriyi hafif soyarak kıymığı deri yüzeyine taşıdığını gözlemleyebilirsiniz.

    Bu şekilde siğil üzerinede 2 hafta boyunca muz kabuğunu sürerseniz yine olumlu sonuçları elde edebilirsiniz.

    Muz kabuğu dişleride oldukça etkili şekilde beyazlatır. Muz kabuğunu soyun ve dişlerinize iç kısmını ovalayıp sürün. Dişleriniz tabaka halinde muz kabuğunun  iç kısmıyla kaplansın. 10dk bekleyin ve dişlerinizi durulayın. Sonucu göreceksiniz.

muz kabugu faydalari neler
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 29 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*