Mobil Dünyada Skandal!

yorumsuz
346 views
Mobil Dünyada Skandal!

Barcelona’da her yıl düzenlenen MWC 2013 etkinliğinde, nefeslerin tutulmasına neden olacak yeni teknolojiler sahne alıyor. Bu yıl yapılan etkinlikte, ilgi gören cihazların en başında da ZTE Grand Memo yer almıştı. 5.7 inç Full HD ekrana sahip akıllı telefon, kullandığı performans ötesi işlemcisiyle de dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştı.

ZTE tarafından üretilen Memo’da, yapılan basın açıklamaları ve gönderilen bilgiler arasında Qualcomm Snapdragon 800 kullanıldığı yer alıyordu. Etkinlikte, ilk Snapdragon 800 serisi işlemcinin kullanıldığı söylenen ZTE’nin etkinlik sonrası haberleri ise sahte çıktı.

Cihazda kullanılan işlemci serisinin MWC günlerinde Snapdragon 800 olduğunu duyuran ZTE, etkinlik sonrasında ise kullanılan işlemcinin SD 600 olduğunu belirten bir düzeltme yaptı. Basın bültenlerinde yanlışlık yaptığını belirten ZTE bununla da kalmadı ve bir skandal daha yaşattı.

78570

Testler sonucunda ortaya çıkan ZTE Grand Memo modelinde Qualcomm’un Snapdragon S4 Pro serisi bir işlemci yer alıyor. Geçtiğimiz yıl içinde Nexus 4, Optimus G gibi akıllı modellerde de yer alan bu işlemci serisi 2012 yılının lideriydi denilebilir. Yeni skandalın içeriği ise -yanlış belirtilmiş- RAM kapasitesi. SD 800 ile beraber 2 GB Ram belleğe sahip olduğu belirtilen cihazın gerçekteki Ram’i 1 GB olarak açıklandı. Bu haberlerin etkinlik sonrası yapılıyor olması ise oldukça düşündürücü.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Mart 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*