Microsoft’un Surface tanıtımında apple’a gönderme

yorumsuz
399 views
Microsoft’un Surface tanıtımında apple’a gönderme

Microsoft’un Surface TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ ve bu ekrandaki işaret acaba Microsoft tarafından Apple’Nın CEO suna göndermemiydi??

microsoft-apple-gonderme-rakip-microsoftapplee2015-bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

Apple’ın CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz yıl yapılan bir toplantıda piyasadaki cihaz çeşidi bolluğunun insanların aklını karıştırdığını ifade etmek için sahnede birbirinin içinden geçen yolların bulunduğu bir trafik işareti göstermişti. Bu trafik işareti üzerine birçok yorumlar yapıldı sana alemde. 

 

Yeni düzenlenen ve Surface Pro 3’ün tanıtıldığı Microsoft etkinliğinde ise geçen yıl Tim Cook’un yaptığı konuşmaya karşı, sahnede sadece bir yol ayrımını gösteren trafik işareti kullanıldı ve Microsoft yetkilileri insanların yapması gereken tek bir tercih olduğunu vurguladı. Kullanıcıların cihaz değil işletim sistemi seçmesi gerektiğinin altını çizen Microsoft, Windows işletim sisteminin seçilmesi halinde,telefon, tablet ve PC üzerinde uyumlu bir çalışmanın mümkün olacağını, ayrıca artık Windows ortamında uygulamaların üç cihaz için de tek bir satın almayla edinilebildiğini hatırlattılar.. Kısacası Microsoft’un tekelini kırmak istiyor gibi APPLE.

Apple, uzun zamandır savunduğu felsefe ile tabletlerin bilgisayarların yerini alamayacağını ve sadece hafif kullanım için uygun olduğunu savunuyordu. Microsoft ise tabletlerin de bilgisayarlar kadar güçlü olabileceğini ve geniş kullanım alanı bulabileceğini savunuyor. Ama tablet kullananlar bilirki belki teknik özellik olarak tabletler Bilgisayarları yakalar ama kullanış olarak PC’lerin ayrı bir yeri var. Siz bilgisayarda bir çalışma yapıp, yazı yazarken kolaylıkla ve rahatlıkla işinizi yapıyorsunuz ama tablette biraz daha zorlaşıyor işler.

Microsoft’un Intel tabanlı işlemciye sahip 12 inch ekranı yeni Surface Pro 3 tableti de bu felsefenin ürünü olarak karşımızda duruyor.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*