Limon Suyunun içine sarımsak atmanın faydaları nelerdir

yorumsuz
588 views
Limon Suyunun içine sarımsak atmanın faydaları nelerdir

Limon Suyunun içine sarımsak atmanın faydaları nelerdir?

Limonun ve sarımsağon faydaları saymakla bitmiyor. Durum böyle olunca bu iki şifa kaynağını beraber kullanırsak nelere iyi gelir bir göz atalım bakalım. Bu arada şuna dikkat edin.Limon suyunun içine attığınız sarımsak çin malı olmasın. Aynen doğru duydunuz çinden ithal tonlarca sarımsak geliyor. Yerli küçük çelimsiz zor soyulan sarımsak tercih edin mutlaka.

  • Limon suyunun içine sarımsak atıp afiyetle içtiğinizde , tıkanan damarlar açılmasına fayda sağlıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlediğibelirtiliyor. Kolesterol ve lipidi düşürerek zararlı yağların hızlı bir şekilde yakılmasına olanak sağlıyor.

 

 

Burası çok önemli çünkü düzenli olarakiçilen sarımsaklı limon suyu kilo vermeniza yardımcı oluyor. Düzenli olarak tüketilen sarımsaklı limon suyu vücuttaki zararlı yağların yakılmasını sağlayarak hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı oluyor.

Sarımsaklı limon suyu böbrek vede safra taşlarını ertir. idrar sökülmesine yardımcı olur, vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor. Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

 

 

Sarımskalı Limon Suyu Her türlü ağrıyı kesmeye yardımcı oluyor
Tüm romatizmal ağrıları iyileştiren sarımsaklı limon suyu, kireçlenmeyi önler aynı zmanada  her türlü vücut  ağrınısın geçmesine yardımcı olur.

 

 

 

 

 

 

Kanser oluşumuna karşı tüm vücudu limon suyu koruyor

Limonda buluna  yüksek miktarda yer alan C vitamini ve sarımsağın içerisinde yer alan antioksidan bağışıklığı mükemmel hale getirir. Cilt alerjenlerini engellemenin yanı sıra kanser hastalıklarına karşı tüm organlarda kalkan görevi görür.Durum böyle olunca da size tavsiyemiz sıklıkla limon suyuna sarımsak atıp belirli aralıklarla içmeniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*