Kredi Notu Hesaplama,Banka kredi notu öğrenme

yorumsuz
351 views
Kredi Notu Hesaplama,Banka kredi notu öğrenme

Kredi Notu Hesaplama,Banka kredi notu öğrenme

 

Bankalardan kredi çekmek isteyenlerin aklında bir soru işareti vardır. Acaba son zamanlarda reklamlarda da çıkan kredi notum kaç? Acaba kredi çekebilir miyim? Peki ama kredi notumuzu nasıl öğrenebiliriz

Öncelikli olarak banko kredi notu nedir onu açıklayalım. Sizin bankalarla yaptığınız bütün işlemler kayıt altındadır. Çektiğiniz krediler, ödediğiniz faturalar, kredi kartı ödemeleriniz bunlar çok önemlidir. Örneğin kredi kartı ödemelerinizi zamanında son ödeme günü gelmeden yapmazsanız kredi notunuz mutlaka düşecektir. Hatta bu miktar çok az olsa bile sizin sicilinize olumsuz etki yapacaktır.  Eğer kredi notunuzun düşmemesini istiyorsanız son ödeme günü gelmeden mutlaka kredi kartı borcunuzu ödeyin En azından bari yatırılması gereken alt limiti yatırın. Aksi takdirde kredi notunuz olumsuz yönde etkilenecektir.

 

 

kredi_notu_ogrenme_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

Kredi notunuzu hesaplamak için kullanacağınız bazı yöntemleri şöyle sıralayabiliriz.

Kredi kayıt bürosu ( KKB ) birçok bankanın bilgi havuzu oluşturması ve her kişinin Banka kredi notu sorgulama işlemlerinde Merkez bankasının vereceği sonuçlara en yakın sonuçları verne bir sistemdir. Bildiğiniz gibi asıl kredi notunda Merkez Bankası önemlidir.

 

Merkez bankasında bütün veriler banka verileri tutulmaktadır ve gerektiğinde bu veriler kredi notu olarak kullanılmaktadır.

 

Herhangi bir bankaya gidip bireysel kredi başvurusunda bulunup aynı zamanda kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün. Bunun yanında findex vb sistemlere üye olup kredi notunuzu da öğrenmeniz mümkün oluyor. 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*