kilodan kurtulma yolları, nasol kolay kilo verilir

yorumsuz
528 views
kilodan kurtulma yolları, nasol kolay kilo verilir

kilodan kurtulma yolları, nasol kolay kilo verilir

Yazın yaklaştığı şu günlerde kilo verme derdine düştük hepimiz. Ama şunu itiraf edleim ki kilo vermek gerçekten de çok zor. Bunun için ilk şart sağlamn bir irade.

İdeal kilonuza nasıl ulaşabilirsiniz? İşte size ipuçları. Bu yöntemlerle umuyoruzki kısa sürede sağlıklı şekilde kilo verebilrsiniz. Ama tabiki bu işlerden önce doktor tavsiyes ve kontolü şart.

Yaz detoksunda hangi sebzeler ve meyveler kullanılabilir?

Gün içinde 10-15 dakika direkt güneş ışığı görün ve D vitamini eksikliğine meydan vermeyin.

 En önemli öğün kahvaltıdır. Kahvaltı öğünü vücudumuzun çalışmaya başlaması ve gece boyunca azalan kan şekerinin dengelenmesi açısından oldukça önemlidir. Günde 6-8 öğün beslenin ve gün içinde dört saatten uzun aç kalmayın ki, metabolizmanız yavaşlamasın.

Dört ana besin grubu olan et ve çeşitleri, süt ve ürünleri, sebze-meyveler ve tahıl ürünleri her öğünde ihtiyacınızı karşılayacak miktarlarda olsun. Et grubundan kırmızı et, tavuk, hindi ve balık

 


Detoksta, mevsim sebze ve meyvelerinin doğal halleriyle kullanılması etkili olur. Yaz detoksunda en etkili sebzeler domates, salatalık, semizotu ve yeşil soğandır.

n etkili detoks meyveleri de karpuz, yeşil erik, şeftali ve kayısıdır.

İdeal yaz detoksu ne olmalı nasıl olmalı ki sağlığımızı korusun ve geliştirsin? En gerçekçi ve yararlı detoks; sağlıklı beslenme,  hareketli yaşam ve bol su tüketimi üçlüsü ile her gün adım adım yenilenmektir.

İşte size yaz detoksunun 7 adımı:

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*