Kilo aldırmayan meyveler nelerdir

yorumsuz
531 views
Kilo aldırmayan meyveler nelerdir

Kilo aldırmayan meyveler nelerdir, Hangi besinler kilo aldırmaz

Kilo vermekm isteyenlere özel kilo aldırmayan meyveleri ve yiyecekleri sizler için sayfamıza topluyoruz.

Elma

Büyük bir yeşil veya kırmızı elma yaklaşık olarak 220 gram gelir ve içeriğinde 5 gram lif bulundurur. Sadece 116 kalori olan elma ara öğünlerinizde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir meyve çeşididir.

elma_kilo_aldirmaz

 

 

 

 

 

 

Havuç

Bir adet büyük havuçta yaklaşık olarak 2 gram lif bulunmaktadır. İçeriğindeki B ve C vitamini sindirim sistemi için oldukça önemlidir

havuc_kilo_aldrimaz

 

 

 

 

 

 

Yulaf

Bir kase yulaf ezmesinde 16 gram lif, 26 gram protein, yüksek oranda demir, magnezyum ve kalsiyum vardır. Protein yönünden zengin olması uzun süre tokluk hissini sağlar ve içeriğindeki lif sayesinde sindirim problemlerini ortadan kaldırır.

yulaf_kilo-ver

 

 

 

 

 

 

Avokado

100 gram avokadonun içeriğinde 7 gram lif 2 gram protein bulunmaktadır. B ve C vitamini yönünden zengin olan avokado demir, kalsiyum, magnezyum ve potasyum içerir. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinde kolaylıkla çiğ veya pişirerek kullanabileceğiniz avokado 160 kaloridir.

 

avakado_kilo_ver

 

 

 

 

 

 

Meyve yemenin genel olarak zayıflamaya faydası vardır. Bunun en önemli nedeni meyvelerin bir çoğunun lifli ve sulu olmasıdır. Bir meyvede ne kadar çok lif ve su varsa o meyvenin zayıflama etkisi o denli yüksektir. Ancak burada akla takılan bir soru var. O da hangi meyveler zayıflatır sorusu olmaktadır. İnsanların sıklıkla merak ettiği zayıflama konularından bir tanesi olan “Kilo Verdiren Meyveler Nelerdir” sorusuna sizler için yanıt aradık ve “Zayıflatan ve Yağ Yakan Meyveler” hakkında gerekli bilgileri elde ettik. Şimdi kilo verdiren meyve türleri hangileri birlikte inceleyelim.

Kayısı : Kayısı, zayıflatan meyveler arasında az bilinen ama özel bir öneme sahip bir yaz meyvesidir. Ülkemizde kayısı üretimi bol miktarda yapıldığı için çok şanlıyız. Kayısının kalorisi bir hayli düşüktür. 100 gram kayısıda 60-70 kalori bulunur. olgunlaşmamış kayısının kalorisi çok daha düşüktür. Kayısı yoğun lifli yapısı nedeniyle sindirim esnasında mide ve bağırsaklara bir hayli enerji harcatır. Kayısının kalorisine yakın bir miktardaki enerjiyi vücudumuz kayısıyı sindirmek için harcamaktadır.
Vücuttan toksin atmak için de faydalanılan kayısı, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve içerdiği yoğun fosfor, çinko ve magnezyum elementleri ile zekayı geliştiriyor, iç organların çalışma düzenini sağlıyor ve yaşlanmayı geciktiriyor.

Kiraz : Kirazı en çok kiraz diyeti ve kiraz sapı zayıflama kürü ile hatırlıyoruz. Kirazın diyet listeleri için bu denli tercih edilmesinin en önemli nedeni, vücuttan ödem atıcı, idrar sökücü ve yağ yakıcı faydaları olan bir zayıflatan meyve olmasıdır. Kirazın detoksifiye etkisini daha da artırmak için yapılması gereken şey, kirazı yoğurt ile birlikte tüketmektir. Kiraz ve yoğurt karışımı, özellikle diyet programlarında akşam yemeği olarak iştah kesici ve tok tutucu olmasından dolayı tercih edilebilir. Tatlı krizine girenlerin kiraz ve yoğurt karışımı imdadına yetişecektir.

 

 

Elma

Elma da aynen kirazda olduğu gibi elma diyeti ile hatırda kalıyor. Elmanın fermentasyonundan elde edilen elma sirkesinin zayıflama özelliği ise zaten bilinen bir gerçektir. Kilo vermek için elmanın yeşili daha makbuldür. Özellikle diyetisyenler tarafından ağırlıklı olarak tercih edilen bir zayıflatan meyve olarak elma, içerdiği bitkisel enzimler ve vitaminler ile yağ yakıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı bir etki ortaya çıkarmaktadır. Baldır, basen ve kalça bölgesindeki bölgesel yağları ve selülitleri eritmek için günde 2 elma yemek yeterli olacaktır.

Salatalık
Salatalık hem oldukça az kalori ihtiva etmesi, hem de cilde, zayıflamaya ve yaşlanmaya bitkisel çözüm olması hasebiyle bir çokları tarafından tercih edilen bir zayıflama meyvesi olarak tanımlanmaktadır. 1 kilo salatalık veya ondan elde edilen 1 litre salatalık suyu içerisinde yaklaşık olarak 220 kalori vardır. Bu oldukça düşük bir kalori olup insanalrın doğal zayıflama tecrübe yapması için kullanılmaktadır.

Kırmızı üzüm
250 gram yani 1 porsiyon kırmızı üzümde yaklaşık olarak 80 kalori barındırmaktadır. Üzümde bulunan meyve şekeri (fruktoz) kan şekerini dengeler ve tatlı krizine engel olur. Üzüm çekirdeğinin faydaları da değinilmeden geçilmemesi gereken bir konudur. Üzüm çekirdeğinde çinko ve magnezyum bolca bulunur. Bu minerallerin metabolizmayı hızlandırma etkisi olmaktadır. Üzümde bulunan bitkisel lifler de bu değerli zayıflama meyvesinin hazmında bağırsakların çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Karpuz
Bol bol karpuz yiyin.. Su ve C vitamini bakımından zengin olan karpuzun bir kasesi veya suyu sadece 80 kaloridir.

Yaban mersini
Kanserden koruyan antioksidanlar içerir ve hafızayı güçlü kılıyor. Lif bakımından zengindir.

Nar
Antiokidanlar bakımından zengindir. Kan basıncını dengeler, damarları korur ve tümörlerin büyümesini engeller.

Şimdi bu sorunun cevabını bulmaya çalışacağız. ÖZellikle kilo sorunu olanlar ve sıklıkla diyet programı uygulayıp yarıda bırakanları ilgilendiren bir haber bu.

 

kilo aldırmayan yiyecekler hangi meyveler kilo aldırmaz hiç kilo aldırmayan meyveler kilo aldırmayan tatlılar kilo aldırmayan meyveler video kilo aldırmayan sebzeler kuru meyve kilo aldırmayan atıştırmalıklar kilo aldırmayan meyveler nelerdir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ekim 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*