keçiboynuzunun Faydaları nelerdir,Keciboynuzu bitkisi pekmezi faydaları

yorumsuz
1.048 views
keçiboynuzunun Faydaları nelerdir,Keciboynuzu bitkisi pekmezi faydaları

keçiboynuzunun Faydaları nelerdir,Keciboynuzu bitkisi pekmezi faydaları,Keçiboynuzu nasıl tüketilmelidir.

 

Keçiboynuzunun faydaları elbette saymakla bitmez ama bizler en çok bilinen faydalarını sıralamak istiyoruz. Günümüzde artık yararları faydaları kanıtlanmış olan keçiboynuzu ve keçiboynuzunun onlarca faydası bulunmakta. Bunları resimlerle ve maddeler halinde sıralıyoruz. işin özeti kahvaltı sofralarında aslında keçiboynuzu pekmezini eksik etmemek gerekiyor.

keciboynuzu-yararlari-nelerdir-bilgilerburada-saglik

Günümüzde sofraların vezgeçilmezi haline gelen keçiboynuzu pekmezinin birçok bilinen faydası bulunmakta. Keçiboynuzu anti allerjik ve antibakteriyel olan galik asit içermesiyle insanların bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemine karşı etkili bir ilaç görevi görüyor. Alerjik nefes darlığı problemi olanlar için keçiboynuzu pekmezi oldukça fayda sağlıyor. Elbette günümüzde saf pekmez bulup tüketmekte fayda var.

 

 

 

 

 

 

keciboynuzu-yararlari-nelerdir-bilgilerburada

 

 

Galiba keçiboynuzunun en bilinen özelliklerinden ve faydalarından biriside budur..Afrodizyak özelliği taşır. Sertleşme sorunu ve iktidarsızlık probleminin giderilmesine yardımcı oluyor. Bu cinsel probleme sahip erkeklerin keçiboynuzu kürü yapması tavsiye ediliyor. Aynı zamanda keçiboynuzu sperm sayısını arttırarak çocuk sahibi olamama riskini azaltıyor.

 

 

 

 

keciboynuzu-yararlari-nelerdir-bilgilerburada-saglik-2015

 

Mide ve bağırsaklar içinde keciboynuzu olduka faydalı. İçerdiği yüksek ham selüloz sayesinde bağırsak hastalıklarıyla savaşır keciboynuzu, bağırsak kurtu, tenya gibi bağırsak parazitlerinin yok olmasına yardımcı olur. Çocuklarda ve yetişkinlerde ishale karşı kullanılabiliyor. Elbette bu gibi durumlarda öncelik doktor muayenesi.

 

 

keciboynuzu-yararlari-nelerdir-bilgilerburada-saglik-cinsellik

 

Özellikle soğuk kış aylarında sıklıkla oluşan balgamların sökülmesinde de faydası vardır keçiboynuzunun. Aynı zamanda sigara içiyorsanız mutlaka keçiboynuzu pekmezi tüketmeye dedam etmelisiniz. Göğsü yumuşatır ve ağrıları alır ve bronç açılmasına yardımcı olur.

 

 

 

keciboynuzu-bilgilerburada-faydalari

Yaş ilerledikçe ortaya çıkan kemiklerle ilgili sorunlarda da keçiboynuzu devreye girer.Fosfor ve kalsiyum açısından zengin olması bakımından kemik erimesine karşı etkili bir koruma sağlamaktadır.

 

 

 

 

 

keciboynuzu-yararlari-nelerdir-bilgilerburada-saglik-diseti

 

Diş hassasiyeti yaşayanlar için keçiboynuzu, Barındırdığı vitamin ve minerallerle diş ve diş eti hastalıklarıyla savaşıyor.

 

 

 

 

 

 

keciboynuzu-yararlari-nelerdir-bilgilerburada-saglik-2015-mideyeiyi

 

 

Bayanların en büyük sorunu olan şişkinliktede faydası vardır keçiboynuzunun. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak şişkinliği gideriyor.

 

 

 

 

 

keciboynuzu-yararlari-nelerdir-bilgilerburada-saglik

 

Kanın zehirli maddelerini temizliyor ve kansızlığı gideriyor. Antioksidandır.

 

 

 

 

 

 

Keçiboynuzunun aydaları özetlemek ve maddeler halinde yazmak gerekirse;

Keçiboynuzu anti allerjik ve antibakteriyel olan galik asit içermesiyle bağışıklık sistemini güçlendiriyor, alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemine karşı etkili bir ilaç görevi görüyor. Alerjik nefes darlığı problemi olanlar için keçiboynuzu pekmezi oldukça fayda sağlıyor.

Afrodizyak özelliği taşır. Sertleşme sorunu ve iktidarsızlık probleminin giderilmesine yardımcı oluyor. Bu cinsel probleme sahip erkeklerin keçiboynuzu kürü yapması tavsiye ediliyor. Aynı zamanda keçiboynuzu sperm sayısını arttırarak çocuk sahibi olamama riskini azaltıyor.

İçerdiği yüksek ham selüloz sayesinde bağırsak hastalıklarıyla savaşıyor, bağırsak kurdu, tenya gibi bağırsak parazitlerinin yok olmasını sağlıyor. Çocuklarda ve yetişkinlerde ishale karşı kullanılabiliyor

keçiboynuzu Balgam sökütürücü özelliğiyle sigara içenler için son derece fayda sağlıyor. Göğsü yumuşatıyor ve bronşları açıyor.

Fosfor ve kalsiyum açısından zengin olması bakımından kemik erimesine karşı etkili bir koruma sağlıyor.

Barındırdığı vitamin ve minerallerle diş ve diş eti hastalıklarıyla savaşıyor.

Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak şişkinliği gideriyor.

Kanın zehirli maddelerini temizliyor ve kansızlığı gideriyor.

Hafızayı güçlendiriyor ve konsantrasyonu arttırıyor

Düzenli şekilde yenilen keçiboynuzu akciğer kanserine yakalanma riskini azaltıyor.

 

 

 

keçiboynuzu faydaları,keçiboynuzu faydaları sperm,keçiboynuzu faydaları saraçoğlu
keçiboynuzu faydaları video,keçiboynuzu faydaları zararları,keçiboynuzu faydaları nelerdir
keçiboynuzu faydaları ve zararları,keçiboynuzu faydaları pekmezi,keçiboynuzu faydaları ve kullanımı,keçiboynuzu faydaları ender saraç,keçiboynuzu faydaları
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*