Kanser yapan ayakkabılar,Kanserejen madde içeren ayakkabı nasıl anlaşılır

yorumsuz
838 views
Kanser yapan ayakkabılar,Kanserejen madde içeren ayakkabı nasıl anlaşılır

Kanser yapan ayakkabılar,Kanserejen madde içeren ayakkabı nasıl anlaşılır

 

Yıllardır kanser yapan bala yada kimyasal boya içeren gıda ürünlerine alışmıştık ta bu kanser yapan ve kanserojen madde kimyasal içeren ayakkabıya şaşırmamak elde değil. Bakanlık kanser yapan bu ayakkabıların resimlerini paylaştı. Peki ama kanser yapan ayakkabı nasıl anlaşılır? Her ucuz etin yahnisi yavan mı olur? Pazarda ucuz bir bot görünce artık kafalarda acaba buda mı kanser etkisi yapar gibi soru işaretleri olacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, kanserojen madde içeren  ayakkabıların fotolarını herkesle  paylaştı.Peki ama nasıl anlaşılır kanser yapan ayakkabılar?

BATIDA BUNLARI ÇOKTAN  YASAKLANDI

 

Acıbadem Üniversitesi Tıbbi Onkoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özlem Er, sağlığa zararlı olduğu gerekçesiyle imhasına karar verilen ancak piyasaya sürülen ayakkabılarda kullanılan kanserojen maddelerin hücrelerde mutasyon değişikliklerine neden olup kansere yol açtığını belirterek, “Azo boyarlar 1980’lerden itibaren Batılı ülkelerde yasaklandı. 2003’te ise AB’de tamamen kullanımı yasaklandı. Daha çok deride, tekstilde kullanılıyor, canlı renkler verdiği için tercih ediliyor. Kansere yol açtığından dolayı çok tehlikeli” dedi.

Umarız en kısa sürede bu ayakkabılar bulunur ve toplanırlar vede tabiki imha edilirler.

İşin kötüsü 33bin kanser yapan ayakkabının kaybolduğu sır olduğuna dair haberler internette var.Umarız ki bunlar doğru deildir yada en kısa sürede bu zehirli kanserojen ayakkabıları bulup imha ederler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*