İZMİT KARTEPEYE NEDEN GİDİLMEZ, KARTEPE YOĞUN TRAFİK SORUNU

yorumsuz
517 views
İZMİT KARTEPEYE NEDEN GİDİLMEZ, KARTEPE YOĞUN TRAFİK SORUNU

İZMİT KARTEPE YOLUNDA TRAFİK ÇİLEKEŞLİĞİ, KARTEPE YOĞUN TRAFİK, KARTEPEYE GİDİLİR Mİ, KARTEPE YOĞUN TRAFİK SORUNU

Kış ayı geldi ama hala ortada kar yok diyorsunuz. Özellikle İstanbul, İzmit Sakarya şehirlerinde iseniz  bir hafta sonu Kartepeye gidip eğlenelim çocuklar kar oynasın diye düşünüyorsunuz. Buraya kadar herşey harika. Bizde bölyle düşündük ve  Sakaryadan Kartepe için Pazar günü Saat 13.00 da yola çıktık. Çıkmaz olaydık :) saat 17:00 olduğunda evet doğru duydunuz yani tam 4 saat sonra kartepeye ulaşmaya ramak kaldı. Hani ulaştık diyemiyorum çünkü o kadar trafik vardı ki artık otel bölgesine çıkamadık ve oraya yakın bir yerde durup çocuklarla kartopu oynayıp kızakla kaydık.Ama burda da problem şu oldu ki arabaya parkedecek yer bulamadık.Yani bu kadar mı yollar dar olur. tek gidiş tek geliş bideyol kenarına oarkedilen araçlar. Durum vahim. Neyse bir tesis yakınına oark ettim yer buldum. Hemen bir görevli geldi vee 20 TL park ücreti aldı. Neyse ayda yılda bir geliyoruz deyip verdik. Çocuklar kızakla kayacak giriş ücreti 20 TL 2 kişiyiyi alıyorlar. Diğer her 2 kişi içinde 20 TL. ee benim kendi kızağım var onunla kayyım diye düşünmeyin. Yoook diyolar kendi kızağınla kayamazsın burdan kiralayıp kaycan. Tabiri  caizse herşey sizi yolmak için ayarlanmış:) Sucuk ekmek yiyeyim bari diye düşünüyorsunuz. Karda iyi gider evet tabide 25 TL ekmek arasına verince onunda tadı tuzu kalmıyor:)

Daha öncesinde Kayserikayak merkezinede gittik. Kayak merkezine kadar 2 gidiş 2 geliş çok geniş yollara sahip Kayseri. Zaten Kayseri şehircilik ve yol anlamında örnek bir şehir. Kartepe ise sanki köy yolu. YAni Türkiye çapında bir yer nasıl oluyorda bu kadar dar ve yetersiz yollara sahip oluyor anlamak imkansız. Binlerce araba yollarda rezil rüsvay halde.

Size tavsiye özellikle İStanbul’dan gelenler ki Kartepe yolundaki araçların %90’ının plakası 34:) Ya Kartepeye kafta içi gelin yada sabah çok erken yola çıkın. Yada yazın falan gidip çim kayağı yapın ;) Ben netten bir gün öncesi çok trafik var diye yazı okumuştum ama yola çıkınca anladım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraflardan da anlayacağınız üzere gidin boğaz köprüsünden karşıya araçla geçmeye çalışın yada Bursaya yola çıkın Uludağ’a daha erken varırsınız. Bundan emin olabilirsiniz. Ama şu bir gerçek ki acilen yol genişletme çalışmaları yapılmalı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*