ibrahim saraçoğlu incir kürü,hamile kalmak için incir kürü

yorumsuz
533 views
ibrahim saraçoğlu incir kürü,hamile kalmak için incir kürü

ibrahim saraçoğlu incir kürü,İbrahim Saraçoğlu incir kürü tarifi faydaları nelerdir?

 

 İncirin faydaları saymakla bitmiyor. Eskilerden beri şifa kaynağı olan incir şimdide hamilelikte umut kaynağı oldu.

İnternette gezinirken incir ve soğan kürü ile hamile kaldığını blirten birçok bayan yazısı ile karşılaştık. Bizlerde blog sayfamıza İbrahim Saracoglundan incir kürü nasıl yapılır bunu anlatacağız.  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu öncelikli olarak yumurta azlığı nedeniyle hamile kalamayan bayanlara yönelik bu kürü tavsiye ediyor. eelbette başka rahatsızlıkla varsa ve hamile olmak imkansızsa bu yöntemde işe yaramayabilir ama yumurtalarla ilgili sıkıntı çkiyorsanız bu yöntemi denemekte fayda var diye düşünüyoruz.

 

sogan_incir_kuru_hamile_saracoglu_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

İNCİR KÜRÜ TARİFİ:

Yaklaşık yarım litre  (2,5 su bardak) kaynamakta olan klorsuz suyun içerine 14-15 tane  kuru incir kleyerek 20 dakkakapağı  kapalı olarak kaynatınız. Bu süre sonunda kaynayan suyun ılınması  için biraz bkleyiniz.Ilıdıktan sonra bu incir kürünün suyu süzünüz. 3 kısma veya 2 kısma bölerek öğünlerden 10-15 dakka  önce karnınız açken içiniz.

hamile kalmak için incir kürü saraçoğlu
hamile kalmak için incir kürü saraçoğlu

İncir kürü Nasıl uygulanır?

 

Hamile kalmak için kuru incir kürü, iki kere 21 gün  uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığı zaman mutlaka 7 gün ara veriniz.  Toplam uygulama süresi 42 gün kadar olmalıdır.

 

Bu kürü uygulama süresin 7 gün olarak verilen ara dahil tmyiniz. Her defasında günlük olarak taze taze bu kürü hazrılayın. Bayan kür bir işe yaramaz. Mutlaka taze olsun üşenmeyin ve günlük yapınız. 

 

Kuru incirleri bıçakla ikiye böldüktn sonra  kaynayan suya atınız. eğer kuru incirlerin üztünde beyazlık pudrası varsa, önce soğuk su altında yıkayın daha sonra sıcak suya ekleyin

 

Dğer bir yöntemde Kuru İncir kürünü YUMURTA çatlatmak içinde kullanabilirsiniz.

Hazırladığınız kuru incirleri 6 dakka  kaynattıktan sonra içerine orta boyda,taze havucu ksip dilimleyerek içine atın ve yaklaşık 5  dakika daha kaynatın. Bu şekilde hazırlandığında yumurtaların kolay çatlamasına umuyoruzki  yardımcı olacaktır.

 

Eğer bu Anlattığımız  kürün etkisini artırmak istiyorsanız yaklaşık  yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor-kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyarak üzerine 1 yemek kaşığı sumak serpip yemekten 10 yada 15 dakka önce yiyiniz.Bunu haftada dört kere  kez tekrar ediniz.Bu sizi yumurtalık kisti-polikistik over ‘den de koruyacaktır

 

 Not: Bu bilgi internetteen derlkenmiştir. Mutlaka hekiminize başvurun. Eğer heekiminiz onay vrise bunu uygulayınız.

incir kürü ile hamile kaldım,incir kürü ne zaman başlanmalı,incir kürü ne zaman yapılmal, incir kürü nasıl yapılır

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*