hediye çeki diye dolandırcı mesajlar,teknosa hediye çeki dolandırıcılığı

yorumsuz
420 views
hediye çeki diye dolandırcı mesajlar,teknosa hediye çeki dolandırıcılığı

hediye çeki diye dolandırcı mesajlar,hediye çeki kazandın yöntemi ile dolandırıcılık,teknosa hediye çeki dolandırıcılığı

 

Son günlerde dolandırıcıların yeni taktiklerinden biriside kişilerin facebook şifrelerini ele geçirip, facebookta arkadaş listesindkilere çeşitli elektronik market isimlerini sayarak örneğin Teknosadayım vatan bilgisayardayım hediye çekim var bugün son gün telefon numaranı ver sana onay mesajı vereyim hediye çeki senin olsun diyerek numarayı alıyorlar ve mesaj çekiyorlar.

Tabi buna kanan kişiler  gönderdiği kodlarla hediye çeki kazanacağını sanarken aslında bir oyun sitesinden oyun satın almış oluyorlar ama iş işlten geçmiş oluyor. Dolandırıcılar bunu nyapıyorkeen özellikle güvenilir insanların faceebook şifrelerini çalıyorlar. Yani bir bakıyorsunuz avukat polis arkadaşınızdan faceden mesaj geliyor ve size hediye çeki vermek istediğini söylüyor tel numaranızı istiyor. Aman sakın kanmayın..

 

teknosa_hediye_ceki_facebook_mesajina_dikkat_dolandiricilik_bilgilerburada

Bu çekilde birçok vatandaşımızın 300TL 500TL gibi meblağalarda paraları hesaptan çekilebiliyor. Siz her ne kadar dolandırıldım deyip telefon operatörlerini arasanızda iş işten geçmiş oluyor çünkü onayı veren siz oluyorsunuz. Ama bu durumlarda lbette hemen en yakın emniyet siber suçlar dairesine giderek şikayette bulunmanız gerekiyor. Fakat bu gibi durumlarda mutlaka çok uyanık olun ve asla kanmamaya çalışın

 

PEKİ AMA BUNUN ÖNÜNE NASIL GEÇEBİLİRİM?

 

Dolandırıcılıktan kurtulmak için Telefonlarınızı Mobil Ödemelere Mutlaka Kapatın

 

Bu tarz dolandırıcılık sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka Operatörlerinizi arayarak Hattınızı Mobil Ödeme Kanallarına Kapatmanız sıkıntı yaşamanızın bir nebzede olsa  önüne geçecektir.

 

 

Her geçen gün teknoloji ilerlese suçlular durdurulmaya çalışılsada dolandırıcılarda yeni yöntemler bulmaya devam diyorlar.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*