google filtre ve google sandbox nedir

yorumsuz
266 views
google filtre ve google sandbox nedir

google filtre ve google sandbox nedir ve nasıl kurtulabiliriz,Sitemde ani hit düşüşü oldu çözümü nedir;

 

Eğer bir web sitesine sahipseniz ve hit bir web sitesine dönüştürmek istiyorsanız bazı dikkat etmeniz gereken noktalar mevcut. Birincisi sitenizi google filtreye sokmamak ve ikincisi ve daha kötüsü de sandbox olmamak.

google_filtre_cozumu_nedir_sandbox

 

 

 

 

 

 

 

Önce google filtreye nasıl takılırız kısaca bundan bahsedelim. Bilindiği gibi google arama motorlarının kralı şahı. Yani google yi kandırmayı aklımızdan çıkaralım. Sayfalarımıza kopya içerik eklemekten mutlaka kaçınalım. Başlangıçta site hitimizin belirli bir sayıda hatta hatrı sayılır biçimde arttığını görüyoruz ama google filtreye girince bir anda hitler alt üst oluyor. 2k(yani 2000) tekil hiti olan siteniz filtreye takılınca bi anda hiti 200 lere düşebilir aman dikkat. Peki google filtreye takıldığımızın nasıl farkına varacağız. İlk olarak ani hit düşüşlerinde bunu görebilirsiniz. Çünkü google sitenizi aramalarda arka sıralara atar.

 

google filtreye takılmanızın 2. neden ide fazla etiket tag eklemektir. Bu hatayı bende biçok kez yaptım. Yine başlangıçta makaleleriniz arama motorlarında ön sıralara çıkarken belirli bir süre sonra ani hit düşüşleri yaşayabiliyorsunuz. Sayfalarınıza özgün yazılar yazın ve konu ile alakalı 6 yada 7 adet etiket kelimesi ekleyin. Abartıya kaçmayın. Sayfamıza  300 etiket yazıpta makalemize yazık etmeyelim

google_filtre_sandbox_nedir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özetle şunu belirtelim ki sayfalarınızda fazla etiketlerden vede kopya içeriklerden kaçının.

Diyelimki bunları yapmadık ve kopya içerikle etiketlerde doldurduk sayfaları, bu arada bu maddelere aşırı seo çalışmalarınıda ekleyebiliriz. Seo çalışmalarınızda abartmayın. Ayrıca her yere de backlinkler eklemeyin. Girdiğiniz her forma sitenizin adresini yazıp durursanız bununda zararını görürsünüz.

 

Bunlara dikkat etmezseniz sonraki aşamaya geçersiniz ki İnşallah bu aşamayı görmezsiniz oda sandbox. Sandbox a düşerseniz arama motorlarında kesinlikle çıkamazsınız. Yani google amca sizi aramalardan çıkarır ve çöp site ilan eder. Bu ne demek oluyor? Bu sitenizin artık uzun bir süre işlevselliğini kaybedeceği anlamına geliyor. Tabiki google açısından.

Ani hit düşüş nedeniniz varsa büyük ihtimalle google filtreye takılmışsınız demektir. Tabiki google dalgalanma yoksa. Yada başka özel nedenleri yoksa..

Özellikle yeni blog yada site açan arkadaşlar bu konulara dikkat ederlerse site değerlerihitleri açısından güzel olaca

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Temmuz 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*