Gece Makyajı nasıl yapılır, 4 dakikada gece makyajı yapma

yorumsuz
356 views
Gece Makyajı nasıl yapılır, 4 dakikada gece makyajı yapma

Gece Makyajı nasıl yapılır, 4 dakikada gece makyajı yapma

 

Gece makyajı bayanlar için oldukça önemlidir. Özellikle de bir davete veya düğüne gidecekseniz gece makyajını uygun ve düzgün bir şekilde yapmalısınız. Bununda bazı yöntem ve teknikleri var. Bayanlar için birde gece makyajını kısa sürede yapmak önemli. Bizlerde 5 dakikada nasıl gece makyajı yapılır bunu Dünyaca ünlü bir uzman olan  Katrina Hess tarafından tarif edildiği şekilde sayfamıza ekliyoruz.

 

göz alıcı kirpikleirniz gecede dkkatleri üzerinize çeksin
göz alıcı kirpikleirniz gecede dkkatleri üzerinize çeksin

 

1. AŞAMA:

Yüzünüzde kızarıklık yada sivilce varsa ilk önce bunu bir kapatıcı yardımı ile gizleyin maskeleiyn. Daha sonra T bölgenizin parlamaması için yeterli düzeyde pudra uyguayın.

 

 2 .AŞAMA

Gözlerinizin iç kısmına siyah kalem çekin. Gözleriniz ne renk olursa olsun gözleriniz ön plana çıkacaktır. Bunu fark edeceksiniz.Çünkü gözlerinizin beyaz kısmı ile bu siyah kalem müthiş uyum sağlayacaktır ve gece makyajınıza artı katacaktır.

 

 3. AŞAMA

Gece makyajınd en önemli kısım gözler ve çevresidir. Bunu unutmayın. Gecede gözlerinize ışıltı kazandırmak için ışıltılı göz farı ile gözlerinize ayrı bir ahenk katmaya hazır olun.

 

 4. AŞAMA:

Siyah renkli  göz kalemi ile  üst kirpik iç kısmına dibine iç kısımdan dış kısma doğru kalınlaşacak şekilde bir hat çek,iniz. Daha sonra dış köşeyi dağıtarak gölgeli bir görünüm oluşturunuz ve dumanlı göz makyajı hazır hale gelecektir  Daha sonra bronz farı göz kapaklarınıza uygulayın Ve gecenin göz makyajında sona gemiş olun.

 

 5. AŞAMA:

aydınlatıcıyı şakaklarınızdan elmacık kemiklerinizin üst kısmına doğru uygulayın.

 

5. AŞAMA

Artık makyajımızda sona yaklaşıyoruz. Maskarayı, fırçayı dik bir şekilde tutarak kirpiklerinizin ucuna doğru dik olarak uygulayınız. Bu şekilde kirpikleirnizi daha uzun göstermiş olur ve makyajınıza hava katmış olursunuz.. Kuruduktan sonra üst kirpiklerinizi kirpik kıvırma aparatı ile kirpiklerinizi kıvırın.

 

 

gece_makyaji_nasil_yapilir_bilgilerburada_kalin_dudak_makyaji

 

 

 

 

 

 

 

 

 6. AŞAMA

Ve de geldik gece makyajında sona. En dikkat çekici özellik gece makyajında dudaklardır. PEki ama dolgun dudak nasıl olur? Doğal tonlarda dudak parlatıcısını, orta kısma yoğunluk vererek şekilde dudaklarınıza sürün. Bu parlaklık dudaklarınızı daha dolgun bir şekilde gösterecektir
 

 

 

 

 

 

 

 

allık, fondöten, makyaj, makyaj nasıl yapılır, maskara

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*