Gaziantepte baklava nerede yenir,antepte baklava nerde yenir?

yorumsuz
354 views
Gaziantepte  baklava nerede yenir,antepte baklava nerde yenir?

Gaziantepte baklava nerede yenir,antepte baklava nerde yenir?

Gaziantep’e kültür gezisine mi gittiniz.Ama itiraf edin kültür gezinizin bilinç altında aslında patlayana kadar Antep yemeklerini yemek var. Gaziantep’te en meşhur kebapçıları tatlıcıları sizler için yerinde gördük ve tatlarına baktık. Şimdi yazımızda nerede ne yenir ona bakalım. ilk olarak meşhur antep baklavalarının nereden alınacağına göz atalım. Baklava alırken abartmamaya özen gösterin. Birkaç gün sonra ister istemez bayatlıyor.

1- GAZİANTEP’TE BAKLAVA NEREDE YENİR VE NEREDEN ALINIR?

Gaziantep’teki baklavacıları internetten araştıranlar imamçağdaş ile Koçak baklavayı duyarlar. İkisini de tatmış ye yerinde baklava yemiş biri  olarak sizlere kendi fikrimizi belirtmek istiyorum.

Öncelikli olarak İmamçağdaş’a kebap yemeye gidenler hemen akabinde baklavada yiyebiliyorlar. Özellikle resmi tatillerde gittiyseniz İmamçağdaşın önünde uzun kuyruklar olacaktır. Ama amacınız kebap yeme değilde sadece baklava almak ise sırayı beklemeden hemen içeri girip ayrı bir bölümden hazıranmış baklavalardan almanız mümkün. Hatta hemen bu araya imamçağdaşın kapısındaki kuyruktan bir resim ekleyelim:)

Şimdi gelelim İmamçağdaşmı  ta baklavamı yoksa Koçak baklava mı bunun cevabına. İmamçağdaştan baklava aldım ve Sakarya’ya döndüm. İçeride hazır paketlenmiş baklavalar vardı. Ordan 2 kilo alıp Sakarya ‘ya döndük. Bilenler bilir Sakarya’da Gazibey baklava var. Şahsi fikrimiz ertesi gün eş dost İmamçağdaşın tadına baktı ama Sakarya GAZİBEY’in bile bundan çok daha iyi olduğunu belirttiler.

Bir miktarda Koçak baklavadan baklava almıştık. İkisini kıyasladığımız da Koçak baklavanın birkaç adım daha öne olduğunu belirtmekte fayda var. Bizim tavsiyemiz İlk etapta kesinlikle Koçak Baklava. Ama koçak baklava da şöyle bir handikap söz konusu. Gaziantep’in en merkezi yerinde İmamçağdaş rahatlıkla bulunuyor ama koçak baklava şube sayısı bizce yetersiz ve tam merkezi konumda yeri yok. İmamçağdaş’a ulaşmak çok daha kolay. Bizce Koçak Baklava hem reklamını daha çok yapmalı hemde şube sayısını artırmalı. Örneğin Koçak Baklava neden turistlerin en yoğun olduğu kale civarında yok? Turistlerin büyük çoğunluğu kale civarı ve bakırcılar çarşısı civarı. Bizce bir an önce imamçağdaşın yanına bir şube açması gerekli :)

Şunu belirtmekte fayda var Antep’te Güllüoğlu Baklava da oldukça popüler ama benim sıralamam da 3. sırayı alıyor.

Yani benim sıralamam şöyle.

  1. koçak baklava

  2. İmamçağdaş  Baklava

  3. Güllüoğlu baklava

bu yazımızda sadece baklava nerede yenir buna değindik ama sırada kebab nerede yenir ve diğer yemekleri sıralayacağız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*