fatih Vestel Tablet İle Yasaklı Sitelere Girme,vestel tablet meb engeli kaldırma

yorumsuz
1.227 views
fatih Vestel Tablet İle Yasaklı Sitelere Girme,vestel tablet meb engeli kaldırma

fatih Vestel Tablet İle Yasaklı Sitelere Girme, Vestel faz 1 istenilen siteye  girme,Vestel tablet ile yasaklı sitelere nasıl girilir.

Vestel faz 1 kapsamında okullarda dağıtılan tabletlerin başında gelioyr. Peki ama vestel ile meb dışındaki sitelere nasıl girebiliriz?

fatih_tablet_sifre-kırma

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan vestel tabletler bakanlık tarafından filtreli olarak verilmekte. Bu filtreleri en azından bazı noktalarda kırarak daha kullanılabilir hale getirmekte fayda var. Facebook ve Youtube gibi sosyal medya sitelerine yasaklı olan tabletlerden sitelere giriş şu şekilde yapılmakta.

1-Tabletin ana sayfasından ayarlar kısmına giriniz.

2- Ayarların en üst kısmında kablosuz ağlardan bağlı olduğumuz ağın üzerinde basılı tutarak açılan pencerede ağı değiştir diyoruz.

3-Alt kısımda Gelişmiş seçenekleri göster seçeneği seçtiğimizde aşağıda yeni seçenekler açılmakta buradan IP ayarları kısmından Statik IP seçeneği seçilir ve alt kısımda DNS 1 ve DNS 2 seçenekleri gelir bunları 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 ile değiştirerek kaydet denir ve artık tablet her türlü siteye girmeye hazırdır.

4. Bu işlemleri güvenli internet uyarısını aldığınızda tekrarlayınız.

 

Alıntıdır:.

vestel tablet meb engeli kaldırma

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*