Fatih tablet dns ayarlarını değiştirme, general mobile okul tablet dns değişirme

yorumsuz
10.044 views
Fatih tablet dns ayarlarını değiştirme, general mobile okul tablet dns değişirme

Fatih tablet dns ayarlarını değiştirme, general mobile okul tablet dns değiştirme,Fatih tablet DNS değiştirme Resimli Anlatım

Okullarımızda tablet dağıtımı son hızıyla devam ediyor. Son olarak General mobile E-Tab5 tabletler okullarımızda dağıtılmaya tüm hızıyla devam ediyor.  Öncelikli olarak tabletleri oyun aracı yada internette sörf aracı olarak görmüyor bir eğitim materyali olarak görüyoruz:)

Peki ama diyelim ki eğitim amaçlı twitter yada face ye girmek istiyoruz o zaman ne yapmamız gerekli:) bunun için şu linki inceleyin yada DNS değiştirebilirsiniz. DNS değiştirme şu şekilde oluyor.

Fatih tablet DNS değiştirme Resimli Anlatım.

 Tabletinizin DNS adresini değiştirmek için ilk önce AYARLAR kısmına tıklıyoruz. Daha sonra sol kısımda KABLOSUZ bölümünü seçiyoruz ve alttaki ekranla karşılaşıyoruz. Kablosuz ağa bağlantı kurduktan sonra kablosuz ağ adı sağ tarafta yer almaktadır. Benim Kablosuz Modem yayın adım BTSINIFI. Hemen altında “Bağlandı” ifadesi görülmektedir. Bu durumda işleme bağlayabiliriz. “BTSINIFI” üzerinde basılı tutarak ekrana seçeneklerin gelmesini bekliyoruz.

dnsdegistirme1_bilgilerburada

Karşımıza gelen ekrandan seçeneklerden “Ağı değiştir” secenegini tıklıyoruz.

dnsdegistirme2_bilgilerburada

 

 

3) Aşağı kısımda görüntülenen ekranda “Gelişmiş seçenekleri göster” ifadesinin önündeki kutuyu işaretliyoruz.

dnsdegistirme3_bilgilerburada

4) Karşınıza gelen ekranda “IP Ayarları : DHCP” diye bir ifade belirecektir. IP ayarları bölümünden DHCP ifadesini tıklayarak Statik seçeneği ile değiştiriyoruz.

 

dnsdegistirme4_bilgilerburada

 

 

Son işlemimiz DNS 1 ve DNS 2’nin karşısında yazılı olan DNS adreslerini değiştirmek. Bu DNS adresleri Milli Eğitim Bakanlığının FATİH Projesi ile ilgili kullanmış olduğu DNS adresidir. Bu DNS adreslerinden DNS 1’i değiştirmek yeterlidir. DNS 1’in karşısındaki rakamları yazıp yeni DNS adresi girebilirsiniz. Google, Yandex veya TTNet DNS adreslerini kullanabilirsiniz.  Google: 8.8.8.8 Yandex: 77.88.8.8 TTNet: 195.175.39.39

dnsdegistirme5_bilgilerburada

 

Not: Son güncellemelerde bu DNS ayar kısmıda kapatıldı. Ama bazı tabletlerde hala bu uygulama işe yarayabiliyor..

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*