exper casper bilgisayarları USB den boot etme format atma

yorumsuz
9.385 views
exper casper bilgisayarları USB den boot etme format atma

exper casper bilgisayarları USB den boot etme ve format atma

 

Uzun yıllardan beri bilgisayarlara format atmak için CD veya DVD sürücüleri kullanıyoruz ama artık USB den format atma yada Ghost veya Acronis Tru image ile image alıp tekrar yükleme işlemlerini USB bellekler ile usb girişlerinden yapar olduk. Peki ama hepimiz format atarken CD yada DVD yi Biostan 1. sırayı almayı ve formata başlamayı biliyoruz.

Peki USB belleği nasıl ilk sıraya alıyoruz ve USB bellekten format veya image gibi yüklemeleri gerçekleştiriyoruz şimdi buna bir göz atalım. Ben bunu Exper ve casper bilgisayarlara göre anlatacağım ama siz bunu diğer tüm bilgisayarlara uyarlayabilirsiniz.

 

 

1- Bilgisayarımızı açarken Delete tuşuna veya F2 tuşuna basın ve biosu açınız.

 

2- biosa girince  advanced sekmesinden usb yi enable yapınız. Daha sonra Exit (Çıkış) sekmesinden kaydet ve çık tıklayıp çıkınız. Resimlerde de gösterdim.

 

3-Bilgisayarınızı yeniden başlatıp BİOS’a giriniz. Yine F2 veya Delete tuşu ile.  Biosta main sekmesinde BOOT seçenekleri HDD altından USB diski ilk sıraya koyunuz ve hdd’yi ilk sıraya alınız. Daha sonra  exit sekmesinden kaydedip çıkınız. Bilgisayarınız tekrar başladığında artık usb den başlayacaktır. Bu sayede Bilgisayarınıza USB bellekten rahatlıkla format atma şansınız var.

 

usb_format_ilk_siraya_al_boot_et_yukle_windows_bilgilerburadacom

 

 

 

 

 

 

 

bios usb boot etme, biostan usb belleği ilk sıraya alma işlemlerini anlatıyoruz.

usb_format_atma_boot_etme_ilk_siraya_alma_bilgilerburada

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*