Erivan’ın “Antep Lahmacuncusu”

yorumsuz
474 views
Erivan’ın “Antep Lahmacuncusu”

Erivan’da, ünlü Ermeni edebiyatçısı Hovhannes Tumanyan’dan ismini alan Tumanyan Caddesi’nde bulunan “Antep Lahmacuncusu”, Türkiye’den Ermenistan’a gelenlerin sevdiği mekanlar arasında gösteriliyor.

Sahibi aslen Gaziantepli olan Sarkis, Türkiye’den geldiğimizi söylediğimizde güler yüzlü bir şekilde bizi karşılayarak “Sefa geldiniz” diyor. Bu sıcak karşılamanın ardından bizlere lahmacun ikram eden Sarkis’le konuşurken, anneannesinin Gaziantepli olduğunu ve hem lahmacun yapmayı hem de Türkçe konuşmayı ondan öğrendiğini anlıyoruz.
erivan-in-antep-lahmacuncusu--3050923Sarkis, sadece Türkiye’den gelen misafirlerin değil, hem Ermenilerin hem de yabancı turistlerin lahmacunu çok sevdiğini söylüyor. Türkiye’den, gazeteciler başta olmak üzere çok sayıda kişinin geldiğini belirten Sarkis, bizlere onlar için tuttuğu özel defteri gösteriyor. Her gelen Türk misafirinin resmini çekerek onlar için hazırladığı hatıra defterinde bir sayfa ayıran Sarkis, misafirlerinin görüşlerini not etmeyi de ihmal etmiyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*