eklem ağrısına ne iyi gelir,Eklem Romatizmasına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

1 yorum
950 views
eklem ağrısına ne iyi gelir,Eklem Romatizmasına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

eklem ağrısına ne iyi gelir,bitkisel yolla eklem ağrısını önleme,Eklem Romatizmasına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Kas ve eklem ağrıları özellikle de iltihaplı romatizmaya dönüşmüş ise dayanılmaz acılarla karşımıza çıkabilir. Elbette bunun için öncelikli olarak doktora  gitmemiz vede ilaç almamız gerekli. Ama bunun yanında bitkisel yollarla da kas ve eklem ağrılarını azaltmak mümkün.

eklem_agrilari_bitkisel_bilgilerburada

 1. Lavanta yağı, eklemler için harika vede faydalı bir yağdır. Lavanta yağı ile eklemler ve kaslar dışarıdan masaj yapmak suretiyle ovularak rahatlama sağlanır. Çok bastırılmadan ovmak gerekir. Lavanta yağı ile uygulanan masaj, eklem ve kas ağrılarını dindirebilir.
 2. Biberiye yağı da bu rahatsızlığa iyi gelen yağlar arasındadır. Biberiye yağı ile masaj yapar vaziyette eklem ve kaslar ovulmalıdır.
 3. Kuşburnu çayı içmek de bu tür ağrıların dindirilmesine fayda sağlar. Günde bir fincan kuşburnu çayı içerek eklem ağrılarınızın hafiflemesine yardım edebilirsiniz.
 4. Limon da ağrıların geçirilmesi için etkili bir bitkidir. Ağrı dindirilmesine karşı kullanılabilir.
 5. Gut, artrit ve romatizma için diğer bir yararlı bitki ise salatalıktır. Bu hastalıklara karşı düzenli olarak salatalık tüketebilirsiniz. Salatalıkla ağrılarınız bir parça olsun dinecektir.
 6. Karpuz da fayda sağlayan bitkiler arasındadır. Düzenli olarak tüketilmesi gut ve artrit gibi rahatsızlıklara karşı fayda sağlar.
 7. Kırmızı elma yada yeşil elma tüketmek de ağrıların geçirilmesine karşı faydalıdır.
 8. Lahana da bu rahatsızlığa karşı kullanılabilecek sebzelerden biridir. Lahana yaprakları ayrılarak kaynatılır ve lapa haline getirilir. Soğuduktan sonra ağrıyan eklem ve kasların üzerine konur. Yarım saat kadar bekletilir. Daha sonra lapa alınır.
 9. Kekik yağı ile yapılan masajlar da eklem ve kas ağrılarına büyük fayda sağlar. Bir miktar kekik yağı ile ağrıyan eklem ve kaslarınızı ovun. Ayrıca banyo suyuna bir miktar kekik yada kekik yağı da ekleyebilir ve bu su ile banyo yapabilirsiniz.
 10. Ağrıyan bölgeler menekşe yağı ile de ovulabilir. Menekşe yağı ile yapılan masaj ağrının azalmasına yardım edecektir.
 11. Mercanköşk bitkisinin çayını hazırlayıp içmek de ağrıların dindirilmesi için fayda sağlar. Bir miktar mercanköşk yeterli suya eklenerek kaynatılır ve ılındıktan sonra içilir.
 12. Defne çayı da mercanköşk ile hazırlanarak içilebilir. Defne çayının romatizma ağrılarını dindirici etkisi vardır.
 13. Zeytinyağı hemen hemen herkesin evinde vardır. İşte bu şifalı zeytinyağı ile kas ve eklemlerinizi ovabilir ve ağrılardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.
 14. Hindistan cevizi yağı da eklem ağrılarını giderici etkiye sahiptir. Ağrıyan bölgeler Hindistan cevizi yağı ile ovulabilir.
 15. Ardıç da ağrıların dindirilmesine yardım eder.

İşte birçok şifalı bitkinin yardımı ile bu rahatsızlığı yenmek mümkündür. Tabii çok şiddetli ağrılar varsa mutlaka doktora gitmelisiniz. Ek olarak bu bitkilerden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca sağlıklı ve düzenli beslenmeye, kendinizi yormamaya dikkat edin. Hamile bayanlar bu bitkileri kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalıdır. Çünkü belirtilen bitkilerin bazılarının kullanımı durumunda düşük tehlikesi ortaya çıkabilir.

 

 

eklem ve kas ağrılarına ne iyi gelir eklem ağrıları için şifalı bitkiler eklem ağrısına iyi gelen bitki eklem ağrısı tedavisi eklem ağrısı için ilaç diz ağrısına ne iyi gelir eklem ağrilarina son boğaz ağrısına ne iyi gelir,ahmet maranki eklem ağrılarına iyi gelen yağlar ahmet maranki eklem ağrılarına şifalı bitkiler eklem ağrısı ibrahim saraçoğlu romatizmaya iyi gelen bitkiler eklem romatizması ahmet maranki eklem ağrılarına doğal çözüm eklem ağrılarına ne iyi gelir eklem ağrılarına bitkisel çözüm
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Nisan 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*

eklem ağrısına ne iyi gelir,Eklem Romatizmasına İyi Gelen Şifalı Bitkiler (1 Yorum)

 1. Çok güzel bir yazı olmuş babam da eklem ağrılarından dolayı zor günler geçiriyor.Bitkisel tedavi ilk düşüncemiz emeğinize sağlık babam ile birlikte okuduk gerçekten faydalı bir paylaşım olmuş.