diş beyazlatma yöntemleri,doğal yolla diş nasıl beyazlar

yorumsuz
774 views
diş beyazlatma yöntemleri,doğal yolla diş nasıl beyazlar

DOĞAL YOLLA DİŞ BEYAZLATMA,diş beyazlatma yöntemleri,doğal yolla diş nasıl beyazlar,dişlerimizi nasıl doğal yolla beyazlatabiliriz

saglikli_disler_icin_evde_beyazlatma_bilgilerburada

Dişlerimizi beyazlatmak için birçok yöntem kullanıyoruz. En başta birçok kimyasal içeren diş macunları vede beyazlatıcı kremler ile dişlerimizi beyazlatma telaşı içine giriyoruz. Bizler bunların yanında daha zararsız doğal yollu dişlerimizi beyazlatma şansına sahibiz. Şimdi doğal yolla bitkilerle dişlerimiz nasıl beyazlar ona bir bakalım.

 

1. YÖNTEM. MUZ KABUĞUNUN İÇİ İLE DİŞLERİ BEYAZLATMA

 

disleri-beyazlatmanin-muz_kabugu_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

Muz kabugunun iç tarafı potasyom, , manganez ve magnezyum gibi mineraller açısından epeyce zengindir. Bu mineraller diş minesi tarafından emilir ve beyazlatıcı etki gösterdiği belirtilmekte. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürün ve yaklaşık 2 – 3 dakika kadar  bekletin. Ardından ağzınızı  iyice durulayın. Dişlerinizin zamanla beyazladığını göreceksiniz.

 

2. YÖNTEM AKTİF KARBON İLE DİŞ BEYAZLATMA

 disleri-beyazlatmanin-aktif_karbon_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 Ülkemizde ne kadar popüler olur kimler yapar bilemeyiz ama özellikle ABD de yaygınlaşan vede bir akım haline gelen aktif karbon ile dişlerin beyazladığı söyleniyor. New Jersey’li diş hekimi Joseph Banker, aktif karbonun diş beyazlatmada oldukça  etkili olduğunu söylüyor. Az miktarda aktif karbon ve suyu karıştırıp dişleri fırçalarsanız beyazlatma etkisini göreceğinizi belirtiyor. Tabii ki ağzınızı karbon tamamen gidene kadar durulamak ve asla yutmamak gerekiyor. Ülkemizde aktif karbonu nereden buluruz kimler yapar bilemeyiz ama buda doğal yolla diş beyazlatma yöntemleri arasında gösteriliyor. Ama size tavsiyemiz asla karbonu yutmayın vede iyice ağızdan gidene kadar çalkalayın.

 3. YÖNTEM ÇİLEK MACUNU İLE DİŞ BEYAZLATMA

disleri-beyazlatma-cilek-macunu-bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

Doğal yollu diş beyazlatmada diğer önerdiğimiz yöntemde çilek macunu kullanmak. Çilek, malik asit içermektedir. Bu asit, kahve, şarap ve çay lekelerine karşı muhteşem bir etkiye sahiptir. 2 çileği ezin ve karbonat ile karıştırıp 5-7 dakika dişlerinizi fırçalayın. Her gün kullanmamanız tavsiye ediliyor. Bunun sürekli kullanımınında zararlı olduğu belirtiliyor. Haftada birkaç kez yapmak size yetecektir.

 

4. YÖNTEM ELMA SİRKESİ İLE DİŞLERİ BEYAZLATMA

disleri-beyazlatma_elma_sirkesi_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

Elma sirkesini zayıflamak için de birçok tarifte kullanırlar. Şimdi ise karşımıza diş beyazlatmada çıkıyor. Seyreltilmiş elma sirkesinin dişlerde inanılmaz bir etkisi olduğu belirtilmekte. 3 ölçek su ve 1 ölçek sirkeyi karıştırıp gargara olarak kullanabilirsiniz. Bu yöntemde dişlerinizi beyazlatmanıza yardımcı olacaktır.

 

5.YÖNTEM OKSİJENLİ SU VE KARBONAT İLE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

disleri-beyazlatma-oksijenli-su_karbonat_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

Oksijenli su ve karbonat evde diş beyazlatma yöntemlerinin başında gelmektedir.  Macun kıvamına gelene kadar her iki maddeden de karıştırın ve diş fırçanız ile her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın. Ancak bu karışımı 3-5 gün kullandıktan sonra tekrar kullanmak için 6 ay kadar beklemelisiniz. Aşındırıcı madde olan bu iki malzeme dişlerinize zarar verebilir.

Yukarıdaki ev yapımı diş beyazlatma yöntemlerini kesinlikle doktorunuza başvurmadan kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Önce diş hekiminize başvurmanızı öneriyoruz.

DİŞLERİ SAĞLIKLI TUTAN VE BESLEYEN BESİNLER NELERDİR?

Peki bunları yaptık diyelim ama dişlerimizi daha sağlıklı hale getiren meyveler nelerdir?şimdide bunlara göz atalım isterseniz?

Süt: Çene kemiklerini güçlendirip, diş eti hastalığından korur. Kalsiyum açısından çok önemlidir.
• Somon balığı: Çocuklarda diş gelişimine çok yardımcı olan bu besin, D vitamini ve kalsiyum açısından zengindir.
• Portakal ve turunçgiller: C vitamini içeriği yüksek olan bu besinler; dişin sert tabakasını güçlendirir, dişleri asitlere karşı korur, diş eti iltihabını önler, bağ dokusunu güçlendirir, diş etlerinin sağlıklı kalmasını sağlar.
• Çilek: Doğal diş beyazlatan bu ürün, C vitamini açısından zengin olup diş eti sağlığını korur.
• Su: Ağız içindeki yıkayıcı etkisi tartışılmazdır ve tükürük seviyesini yüksek tutar.
• Brokoli: Antioksidan özelliği ile değil, dişleri asitten koruyucu özelliğiyle bilinir. Diş minesi üzerinde koruma kalkanı oluşturur.
• Portakal ve ananas: Diş minesini korumanın yanı sıra, tükürük salgısı üzerinde olumlu yönde etkiye sahiptir.
• Susam tohumu: Dişlerdeki bakteri plak oluşumunu azaltır ve buna bağlı olarak diş eti sağlığı için çok önemlidir taşır.
• Badem ve kuru meyveler: Ağızda temizleyici etkiye sahip olup, diş üzerindeki plak oluşumunu azaltır. Diş eti sağlığı açısından çok önemlidir.
• Adaçayı: Bu doğal ürün ile diş fırçalamak ve gargara yapmak, ağız sağlığı açısından çok önemlidir.

 

 alıntıdır:milliyet.com.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*