çubuk gölü göynük, göynük çubuk göletine nasıl gidilir

yorumsuz
518 views
çubuk gölü göynük, göynük çubuk göletine nasıl gidilir

çubuk gölü göynük, göynük çubuk göletine nasıl gidilir

Eğer sizlerde farklı bir mesire alanı ve muhteşem bir doğa arıyorsanız göynük çubuk gölü tam size göre. Öncelikli olarak göynük merkezi gezip sonrasında göynükten yaklaşık 15 dk lık bir mesafe ile çubuk göletine ve mesire alanına ulaşabilirsiniz. çubuk gölü girişinde yol çalışmaları mevcut. Bu oraya ulaşımı biraz yavaşlatıyor ama gittiğinize değecek bir ortam mevcut.

göynükten bolu tarafına giderken sol tarafta küçük bir tabela mevcut. yol ayrımından içeri doğru 6 km ilerlemeniz gerekiyor.

Çubuk göl abitak parkı heyelan sonucu oluşan bir göl ve en derin yeri yaklaşık 16 metre. arabaile etrafını gezebiliyorsunuz. En belirgin özelliği ile çevresinde bulunan yel değirmenleri. Ama şunu belirtmekte fayda var ki değirmenler tam bir harabe şeklinde. Aslında belediye el atsa bunları tadilattan geçirse ve yeni yel değirmenleri eklese turizm açısından büyük bir albenisi olacaktır.

İsterseniz bu alanda yemekte yiyebileceğiniz alanlar mevcut. Değirmen cafe ve çubuk kafe restoran iki alternatif olarak karşımıza çıkıyor.İsterseniz kendin pişir kendin ye şeklinde de pikniğinizi değerlendirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*