Cildi Güzelleştirmenin püf noktaları

yorumsuz
330 views
Cildi Güzelleştirmenin püf noktaları

Cildi Güzelleştirmenin püf noktaları,Cildimiz nasıl taze ve diri kalır,Cilt nasıl genç kalır

 

 

Belkide kesin çözümü olsa herkes servetini genç kalma uğruna harcardı. Elbette cildimizin tamamen genç kalmasını sağlamak mümkün değil ama büyük ölçüde cildimizi güzelleştirmemiz vede sağlıklı bir hale getirmemiz mümkün.

cilt_saglik__guzellestirme

 

 

 

Yüz egzersizi uzmanı Carole Maggio, egzersiz ile kırışıklıklardan, boyun çizgilerinden, kaz ayaklarından kolayca korunabileceğinizi, var olanları azaltabileceğinizi belirtiyor. Maggio’ya göre günde iki kez 8 dakika bu egzersizleri yaptığınız da farkı siz de göreceksiniz. İşte o egzersizler.

 

Bazı kolay egzersizlerle cildimizi gençleştirmemiz mümkün

Göz kapaklarınızı bu şekilde yukarı ve aşağı doğru hareket ettirmeniz göz altı şişliklerini önler. Gözlerinizi daha büyük, genç ve dikkat çekici gösterir.İşaret parmaklarınızı kaşlarınızın ortasına yerleştirin. Baş parmaklarınızı fotoğraftaki gibi köşelere yerleştirin. Gözlerinizi sıkıca kapatin. Baş parmaklarınızı hafifçe bastırarak dışarı doğru hareket ettirmeye çalışın. Göz çevrenizdeki kasları üstteki parmaklarınızla yukarı ve aşağı doğru hareket ettirin. Baskılama ve hareketi 40 saniye kadar uygulayın.

cilt_saglik__guzellestirme_egsersiz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALIN ÇİZGİNİZ İÇİN:

Baş parmaklarınızı kulaklarınızın yanına kıvırarak yerleştirin ve diğer 4 parmağınızla kaşaklarınızı tutun. Kaşlarınızı yukarı kaldırmaya çalışırken parmaklarınızla alnınızı aşağı doğru hareket ettirmeye çalışın. 30 saniye bu şekilde bekleyin. Alın çizgileriniz azsa bunu günde iki kere tekrar edin. Çizgiler derinse günde üç kez tekrarlayın.

 

alin_cizgisi_nasil_gider

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÖZ ALTI MORLUKLARI VE ŞİŞLİKLERİNİ ÖNLEYEN EGZERSİZ:

Bu egzersizi otururken veya yatarken yapabilirsiniz. İşaret parmağınızı göz altınızın dış tarafına doğru fotoğraftaki gibi yerleştirin. Gözlerinizile yukarı doğru bakın. Dış göz kaslarınızı hissetmeni gerekir. Yüzünü ileri ve omuzlarınızı geri doğru hareket ettir. Daha dirençli basınç için ayaklarınızla zemine baskı uygulayabilirsiniz. 40 saniye bu şekilde durun tutun. Normalde günde iki kez aşırı şişkinlik durumunda günde üç kez yapın.

 

goz_alti_morluklarina_ne_iyi_gelir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yüz kaslarını kaldırmak yanaklarınızı şekillendirir ve göz altlarındaki çukurları doldurur. İşaret parmağınızı fotoğraftaki gibi yanaklarınızın üzerine yerleştirin. Ağzınızı da fotoğraftaki gibi yapın. Üst dudağınızla dişlerinizi kapatarak gerginlik oluşturmaya çalışın. Şaşkınlık ifadenizi elleriniz sabit bir şekilde 20 kez tekrar edin.

yuz-cilt_hareketleri_genclestirme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burnumuz yaşlandıkça değişmeye devam eder. Yüzle birlikte yaşlanır. Bu egzersiz burnunuzun da genç kalmasını sağlar. Sağ elinizin baş parmağı ve işaret parmağıyla burn kemiğinizin olduğu yeri köprü gibi tutun.Sıkıca tutarak aşağı doğru hareket ettirin. Bu sırada sol elinizin işaret parmağını üst dudağınızın üzerine yaslayarak burnunuzun ucuna koyun ve Bu egzersizi 40 kez yapın. yukarı doğru hareket ettirin. Her zaman parmağınızı burun ucunda hissetmeniz gerekir.

 

burun_egzersizleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaşla beraber ağız kenarlarınız aşağı doğru düşer. Bu egzersiz bunu önler. Dudaklarınızı sıkıca kapatın ve işaret parmaklarınızı ağzınızın alt köşelerine yerleştirerek bu ifadeyi koruyun. Bunu yaparken parmaklarınızı bastırarak yukarı aşağı doğru hareket ettirin. Bu hareketi 40 saniye kadar tekrar edin. Bu hareket ağız kaslarınızı maksimum şekilde çalıştırdığı için bir ağrı duyabilirsiniz. Egzersizin sonunda dudaklarınızı bir süre açmadan kapalı tutun.

agiz_kenar_genclestirme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ğız çevresinin daha dolgun, genç, kırışıksız kalmasını sağlar. İşaret parmaklarınızı sağ işaret parmağınız üstte, sol işaret parmağınız altta olaak şekilde üst dudağınızın üzerine fotoğraftaki gibi yerleştirin. Ağzınızı hafifçe açarak parmaklarınızı zıt yönde birbirine doğru iterek dudaklarınızı kıvırmaya, bastırmaya çalışın. Dudaklarınızda yanma hissettiğinizde 20 hızlı yuvarlak hareket yapın. Hareketi tamamladıktan sonra ağız köşelerinize hızlıca 20 kere yuvarlak şekilde hareket ettirin.

dudak_dolgun_yapma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cildi gençleştiren haplar cildi gençleştiren krem cildi gençleştiren yağlar cildi gençleştiren meyveler cildi gençleştiren botoks etkili maske cildi gençleştiren bitkiler cildi gençleştiren bitki çayları cildi gençleştiren maya maskesi
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mart 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*