canon yazıcı 5100 hata kodu ve çözümü

yorumsuz
1.206 views
canon yazıcı 5100 hata kodu ve çözümü

canon yazıcı 5100 hata kodu ve çözümü, !!CHECK!! 5100 yazısı hatası ve çözümü

 

 Canon yazıcı hatalarını v çözüm yollarını sayfamıza eklemey devam ediyoruz. Önceki yazımızda canon çok fonksiyonlu yazıcı bitmeyen kartuşlu 1485 hata kodu desteklenmmeyen kartuş hatasını ve çözümünü anlatmıştık. O yazımıza buradan ulaşma şansınız var. Gelelim 5100 hata koduna ve çözüm yollarına.

 

canon destek kodu 5100 hata mesajını genellikle kartuja sıkışan bir nesne yapıyor. Bu canonlarda genellikle bitmyen kartuş kablosu olabiliyor. Eğer sizlerde canon yazıcınızda 5100 hata uyarısını alıyorsanız hemen kartuj kısmını açın ve buraya sıkışan bir nesne yada kablo varmı diye kontrol edin. %90 birşey kartujun geçişini engelliyordur ve bunu düzeltip kartuşu çıkarıp tekrar takınca sorun düzelecektir.

 

canon yazici 5100 hatasi ve çözüm yolları
canon yazici 5100 hatasi ve çözüm yolları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer bir neden de  yazıcınızda kağıt sıkışması olabilir. Sıkışan kağıt varsa yazıcınızda  kağıdı çıkartın, daha  sonra Stop düğmesine basıp cihazı yeniden başlatmayı deneyiniz.

 

 

Gelelim diğer bir nedene oda kartuşunuzun bozuk olma olasılığı.. Stop (kırmızı) tuşuna basın. Kartuşunuzu yeniden takıp yazıcınızı kapatıp açınız. Her 2durumda da sorun çözülmez ise faksın fişini çekin ve birkaç dakika bekledikten sonra tekrar takmayı deneyiniz.

 

Son bir nedende yazdırma sırasında kartuş kafası fazlaca ısımış olabilir. Faksın belirli bir süre  soğumasını bekleyiniz.Daha sonra cihazınız soğuduktan sonra yazıdrmaya devam edecektir.

 

 

 

 

 

canon printer error code 5100

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*