bep 2015 2016 planı indir,FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ 6.SINIF BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM PLANI

yorumsuz
1.255 views
bep 2015 2016 planı indir,FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ 6.SINIF BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM PLANI

 fen ve teknoloji dersi 6.sınıf bireyselleştirilmiş eğitim planı

Fen ve teknoloji dersi için BEP yani bireyselleştirilmiş eğitim planı sizler için web sayfamızda. Bunu isterseniz word formatında da indirmeniz mümkün.Çünkü buraya eklediğimiz BEP biraz dağınık görünüyor İsterseniz 6. sınıflr için BEP planını aşağıdakilinki tıklayarak indirebilirsiniz.

 BEP 6. sınıf fen ve teknoloji bireyselleştirilmiş eğitim planı indirmek için TIKLAYINIZ

6_sinif_BEP-plani_bilgilerburada_2015_egitim_ogretim_sezonu

2015-2016  EĞİTİM-ÖĞRETİM ………………………. OKULU FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ 6.SINIF BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM PLANI (B.E.P)
ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI:                                                                                                                                                      B.E.P BİRİM ÜYELERİ:DOĞUM TARİHİ:

OKULU:

DERS:

PROĞRAMA BAŞLAMA TARİHİ:

Öğrencinin şu anki performans düzeyi; 

 

 

UZUN DÖNEMLİ HEDEFLER KISA DÖNEMLİ HEDEFLER BAŞLAMA VE BİTİŞ TARİHLERİ SORUMLU KİŞİ
1-Hücreyi bilir. 1-Hücrenin bir organizmanın sahip olduğu canlılık özelliğini gösterdiğini vurgular.2-Hücre-doku-organ-sistem-organizma arasındaki ilişkiyi açıklar.

 

2-İnsanda üreme, büyüme ve gelişmeyi bilir. 1-Üreme organlarının neslin devamı için üreme hücrelerini oluşturduğunu ifade eder.2-Embriyonun sağlıklı gelişebilmesi için anne adayının nelere dikkat etmesi gerektiğini sıralar.

3-Gözlemleri sonucunda insanın gelişim dönemlerini isimlendirerek belirgin özelliklerini listeler.

 

3- Ergenlik dönemini bilir. 1-Çocukluktan ergenliğe geçişte meydana gelen bedensel ve ruhsal değişimleri sıralar. 
4-Hayvanlardaki üreme, büyüme ve gelişmeyi bilir. 1-Hayvanların farklı çoğalma şekillerine sahip olduğunu açıklar.2-Gelişim dönemlerinde başkalaşım geçiren hayvanlara örnek verir.

 

5- Çiçekli bir bitkide üremeyi bilir. 1-Çiçeğin kısımlarını gösterir.2-Çiçekli bir bitkide tozlaşmayı sağlayan etkenleri belirtir.

3-Birçok meyve ve tohumun hayvanlar ve insanlar için besin kaynağı olduğunu örnekleriyle sunar.

 

6-Bitkilerde çimlenme, büyüme ve gelişmeyi bilir. 1-Çimlenmeye etki eden faktörleri sıralar.2-Organik tarımın insanlık için önemini fark eder.

 

7- Bir doğru boyunca sabit süratle hareket eden cismi bilir. 1-Hareketli cisimlerin hareketlerinden dolayı bir enerjiye sahip olduğu açıklar.
8- Kuvvetin yönü ve ölçümünü bilir.  1-Kuvveti dinamometre ile ölçer. 
9-Cisimlere etki eden kuvvetleri bilir. 1-Bir cisme etki eden kuvvetlerin yönlerini gösteren çizimler yapar.2-Bir cisme etki eden net kuvvetin 0 olması durumunda cismin dengelenmiş kuvvetler etkisinde olduğunu belirtir.

3- Bir cisme etki eden net kuvvetin 0 olmaması durumunda cismin dengelenmemiş kuvvetler etkisinde olduğunu belirtir.

 

10- Ağırlığı bilir. 1-Yer çekimi kuvvetinin dünya üzerindeki her noktada kütleler üzerine Dünya’nın merkezine doğru etkilediğini belirtir.2-Ağırlığı bir kuvvet olarak tanımlar ve dinamometre ile ölçer.

 

11-Maddenin yapıtaşları olan atomları bilir. 1-Maddenin küreye benzer yapıtaşlarını atom şeklinde adlandırır.3-Atomların daha da küçük parçacıklardan oluştuğunu ifade eder.

 

12- Maddelerin özellikleriyle tanecikli yapısı arasında ilişki kurar. 1-Maddelerin farklı olmasından yola çıkarak atomlarında farklı olabileceği sonucuna ulaşır.2-Aynı cins atomlardan oluşmuş maddeleri element şeklinde adlandırır. www.bilgilerburada.com

 

13-Fiziksel ve kimyasal değişimleri bilir. 1-Maddenin sadece görünümünün değiştiği olaylara örnekler verir.2-Bir maddenin değişerek başka bir maddeye/maddelere dönüştüğü olaylara örnekler verir.

 

14- Maddenin halleri ile tanecikli yapı arasında ilişki kurar. 1-Akma özelliklerinden yararlanarak sıvı molekülleri arasında az da olsa boşluk bulunduğu çıkarımını yapar.2-Gazların ve sıvıların akma özelliklerinden, moleküllerinin öteleme hareketi yapabildiği çıkarımına ulaşır.

3-Katılarda atom ve moleküllerin öteleme hareketi yapmadığını tahmin eder.

 

15-Elektrik enerjisini ileten ve iletmeyen maddeleri bilir. 1-Metallerin iletken, plastiklerin ise yalıtkan olduğunu fark eder.2-Kendisi ve çevresindekilerin güvenliği açısından elektrik çapmasına karşı alınması gereken önlemleri listeler.

 

16-İletkenlerde elektrik enerjisinin iletildiğini bilir. 1- Yalıtkanların direncinin iletkenlere göre çok daha büyük olduğunu ifade eder. 
17- İletkenlerde elektrik enerjisinin iletildiğini bilir. 1-Devre elemanlarının iki uçlu olduğunu ifade eder.  www.bilgilerburada.com 
18- Destek ve hareket sistemini bilir. 1-Eklemleri oynar, yarı oynar ve oynamaz olarak sınıflandırarak örnekler verir.2-Kasları çizgili, düz ve kalp kası olarak sınıflandırarak örnekler verir.

 

19-Destek ve hareket sistemini bilir. 1-Destek ve hareket sistemi sağlığını etkileyecek olumlu-olumsuz davranışları sorgular. 
20- Dolaşım sistemi ve bağışıklığı bilir. 1-Kalbin yapısı ve görevini açıklar. www.bilgilerburada.com2-Kan damarlarının çeşitlerini ve görevlerini belirtir.

 

21- Dolaşım sistemi ve bağışıklığı bilir. 1-Kan grupları arasındaki kan alış-veriş şemasını çizer.2-Kalp ve damar sağlığını korumak amacıyla öneriler sunar.

 

22- Dolaşım sistemi ve bağışıklığı bilir. 1-Aşı, serum ve ilaçların önemini belirtir. 
23-Solunum sistemini bilir. 1-Akciğerlerin yapısını açıklayarak, anlatır. www.bilgilerburada.com2-Solunum sisteminin sağlığını korumak için öneriler sunar.

 

24-Maddenin tanecikli yapısı ve ısı arasındaki ilişkiyi bilir. 1-Maddelerin ısındıkça taneciklerinin hızlandığını belirtir.
25- Isının yayılma yollarını bilir. 1-Isıyı iyi ileten katıları ısı iletkeni olarak adlandırır.2- Isıyı iyi iletmeyen katıları ısı yalıtkanı olarak adlandırır.

 

26- Isının yayılma yollarını bilir. 1-Yüzeyi koyu renkli cisimlerin, açık renklilerden daha hızlı ısınmasının nedenini açıklar. 
27-Isının yayılma yollarını bilir. 1-Isı yalıtım kaplarının yüzeylerinin neden parlak kaplandığını ifade eder. 
28-Isı yalıtımının teknolojik önemini belirtir. 1-Yalıtımın hangi durumlarda gerekli olabileceğini tahmin eder.2-Binalarda yalıtımın enerji tüketimi ile ilişkisini açıklar.

 

29- Işığın yansımasını bilir. 1-Işığın madde ile karşılaştığında yansıyabileceğini keşfeder. 2-Düzgün ve dağınık yansımayı keşfeder. 
30- Aynaları bilir. 1-Işığın düz, çukur ve tümsek aynalarda nasıl yansıdığını keşfeder. 
31-Ses dalgalarının madde ile etkileşimini bilir. 1-Sesin her yönde dalgalar halinde yayıldığını fark eder.
32- Kayaç ve madenleri bilir. 1-Madenlerin teknoloji ham madde olarak önemini açıklar. 
33- Fosilleri bilir.  1-Eski zamanlardan kalma canlı kalıntıları, gövde kalıpları veya izlerinin fosil olarak nitelendirildiğini belirtir. 
34- Toprak çeşitleri ve erozyonu bilir. 1-Toprakları bileşenlerine göre, killi, kumlu, kireçli ve humuslu toprak olarak sınıflandırır.2-Toprakları erozyondan korumak için bireysel ve iş birliğine dayalı çözüm önerileri sunar.

 

35- Yer altı ve yer üstü sularını bilir. 1-Yer altı ve yer üstü sularının kullanım alanlarını örneklerle açıklar. 

 

36- Doğal anıtları bilir. 1-Doğal anıtların çok uzun bir süreçte oluştuğunu ifade eder. 2-Doğal anıtların tüm insanlığa ait değerler olduğunu fark eder. 

 

 

 

 

 

 

ADI SOYADI:                                                    ADI SOYADI:                                                    ADI SOYADI :                KURUL BAŞKANI:         

ÜYE:                                                                    ÜYE:                                                                    ÜYE:                                                                     ADI SOYADI: 

İMZA                                                                   İMZA                                                                   İMZA                                                                   İMZA

 MÜHÜR

 

 

 

 

 

6 sınıf fen ve teknoloji bep planı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ocak 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*