Belek’te nereler gezilir, Antalya belek gezilecek yerler

yorumsuz
600 views
Belek’te nereler gezilir, Antalya belek gezilecek yerler

Belek’te nereler gezilir, Antalya belek gezilecek yerler

Evet Eğer Antalya Beleke tatile gittiyseniz ve otelde akşama kadar durmak size göre değilse gezilecek oldukça fazla yer var Belek’te. Günümüzde tatiliclerin büyük çoğunluğu herşey dahil otel konseptini seçiyor.Durum böyle oluncada otelden çıkmıyor. Herkes verdiği parayı çıkarmak için otelden saniye ayrılmıyor ve durmadan ama durmadan yiyip içiyor:)

Otelden dışarı çıkıp gezenler genellikle yarım pansiyon tatile gelenler veya apart tarzı evde kalanlar oluyor. Ama size tavsiyemiz eğer Antalya Belek civarında iseniz mutlaka ama mutlaka gezmeniz gereken bazı yerleri sizlere aktarmaya çalışacağız. Gerçi herşey dahil konseptinden bazı şeylerden mahrum kalacaksınız ama neyse:))

Öncelikli olarak şunu ifade edelim Belek antalyanın Doğal bitki örtüsü bakımından en çok korunan alanlarındandır. Evet çok sayıda otel var golf sahası var ama yeşillikler ve doğal bitki örtüsü mümkün olduğunca korunmuştur.

ASPENDOS TİYATROSU

Eğer tarihi mekanlardan hoşlanıyorsanız aspendos tiyatrosunu ilk sırada gezmelisiniz. Mutlaka duyduğunuz aspendos tiyatrosunun en büyük özelliği günümüzdede kullanılmasıdır. 2000 yıllık olmasına karşın günümüzde birçok etkinliğe ev sahipliği yapar aspendos tiyatrosu. 15 bin kişilik kapasitesi ile oldukça büyük ve ihtişamlıdır.

aspensos tiyarrosu belek
aspensos tiyatrosu

belek ,antalya aspendos tiyatro arası mesafe : 18 kilometre.

belek ,antalya aspendos tiyatro arası süre : 20 dakika.

 

 

 

 

 

yol tarifi aspendos tiyatrosuna

Haritadanda göreceğiniz üzere aspendos tiyatrosu belek ile side arasında bulunyor. Aslında sideye gidenlerde rahatlıkla aspendos tiyatrosunu ziyaret edebilirler.

 

 

PERGE ANTİK KENTİ BELEK

2. sırada yine bir antik kent var. Eğer tarihi eserlerden hoşlanıyorsanız perge antik kentinde bol bol tarihi eser görecek ve fotoğraf çekinmek için fırsat bulacaksınız. Perge antik kenti aspendosa göre biraz daha üst kesimde yani içerde yer alıyor ama taa Antalya’ya gidipte Pergeye gitmeden dönmeyin. Perge ilçesine gittiğinizde zaten mozaik mermerler sizi perge antik kentine götürecektir.eskiler  Pamfilya’nın başkenti iken , oldukça önemli bir yere sahip olan Perge şehrinin  antik hamamları, akropolisi ve şehir meydanı olarak kullanılan agorayı ziyaret etmenizi de tavsiye ediyoruz. Agora kelimesi günümüzde bazı şehirlerimizde AVM olarakta kullanılıyor.AGORA zaten yunanca bir kelime ve toplanma alanı anlamına geliyor.

 

 

 

 

 

 

 

perge antik kenti

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*