bebeklerde pişik nasıl geçer,bitkisel pişik geçirme yöntemleri

yorumsuz
601 views
bebeklerde pişik nasıl geçer,bitkisel pişik geçirme yöntemleri

bebeklerde pişik nasıl geçer,bitkisel pişik geçirme yöntemleri, Evde pişik tedavi yöntemleri

Bebekler tüm anne ve babaların vazgeçilmezleri göz nurları. Durum böyle olunca bebek pişik olunca bebeklerin yanında anne ve babalarda ayrı bir ızdırap çekiyorlar. Piyasada onlarca farklı marka pişik kremleri var. Burada pişiğin derecesi de önemli İleri düzeyde pişikler için hafif ilaçlar ve basit kremler yetersiz kalabiliyor. 

bebek pişik tedavi yöntemleri
bebeklerde pişik evde tedavi

Eğer bebekte ileri düzey yani aşırı kızarıklık ve yara şeklinde pişik vars amutlaka bir doktora götürün.

Pişiğin asıl nedeni farklı bez markaları kullanmak veya sık bez değiştirmemek olarak belirtiliyor. Annenin aldığı yediği besinlerde bile bebekteki pişik oluşumuna etki edebiliyor. BEbekler özellikle 6 aylıktan küçük bebekler sürekli anne sütü ile beslendikleri için direk olarak annenin yediklerinden etkileniyorlar.  Ama kendinizi suçlamayın. Sürekli aynı bezi kullandığınız halde yada sık sık bez değiştirdiğiniz halde de bebeğiniz pişik olabilir. Yani pişikten çokta kaçış yok ama elbette tedavi yöntemleri var. Peki ama bu durumda bebeklerde pişikten nasıl kurtuluruz ve bebeğimizin acısını nasıl azaltırız.

PİŞİK TEDAVİ YÖNTEMLERİ

  • Pişiğin başlıca nedeni nem dir. Bebeğinizi altı bacakları poposu nemli kalmasın. Ve ıslak mendil kolonya kesinlikle kullanmayın..

  • Bebeğiniz için kaliteli bez kullanın.

  • Bebeğinizin altını belirli aralıklarla havalandırın 5-10 dakika bez bağlamayın kalsın öyle hava alsın. Tabiki sıcaklığı uygun koşullarda :)

  • Islak mendil kullanmayın. Altını su ile yıkayın veya ıslak pamukla silin.

  • Talk pudrası da pişik olan yerlere sürülebilir. Bitkisel içerikli yöntemlerle de pişiği önleyebilirsiniz. Örneğin zeytin yağı (saf olmak koşuluyla), badem yağı, E vitamini yağı, sarımsak yağı gibi yağlar pişiğe iyi gelebilir.

    Kızarıklığın geçmesi için Hindistan yağı ve ya balık yağı gibi bitkisel içerikli yağlarda bebeğinize kullanabilirsiniz. Tabi bebeğinizin alarjik durumu olup olmadığı tespit ettikten sonra doktorunuzun önereceği şekilde yapmalısınız.

 

büyüklerde pişik tedavisi bebeklerde pişik nasıl geçer kadınlar kulübü yetişkinlerde pişik nasıl geçer bitkisel pişiğe zeytinyağı bebeklerde pişik ibrahim saraçoğlu bebeklerde pişik ve mantar bebeklerde pişik nasıl geçer uzman tv vazelin pişiğe iyi gelirmi

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*