Aşırı Terleme çözümü nedir,Nasıl daha az Terleriz

yorumsuz
700 views
Aşırı Terleme çözümü nedir,Nasıl daha az Terleriz

Aşırı Terleme çözümü nedir,Nasıl daha az Terleriz, Az terlemek için ne yapmalıyım

Malum sıcaklar iyiden iyiye artıyor. Durum böyle olunca insan ister istemez terliyor. Bazı insanlar normale göre çok daha fazla terlerler. Peki ama bu durumun bir çözümü var mı? Neler yaparak daha az terleriz. Elbette terlemek sağlıktır iyidir ama bazı durumlarda daha az terlemek isteyebilirsiniz yada aşırı ter koltuk altı ıslaklığı sizi rahatsız edebilir. Bizlerde sayfamıza nasıl sağlıklı daha az terleriz buna deyinelim.

az_terleme_yontemleri_terlememek_icin_neyapilir

Öncelikli olarak bitkisel olarak nasıl daha az terleriz bunun yöntemlerini sizler için derledik.

İlk olarak az terlemek için ne yapmalıyız ona bakalım.

 

El ve Ayak Terlemesinde Bitkisel Tedavi Alternatifleri

Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Bülent Bağcı, terleme tedavisi için öncelikle tıbbi tedavilerin tercih edilmesi gerektiğini belirtirken, bitkisel tedavilerin de tıbbi tedavilere destek amacıyla denenebileceğini söylüyor ve bitkisel tedavi alternatiflerini şöyle anlatıyor…  

Tedavi 1

Önce 15 ml elma sirkesi ve 5 gr deniz tuzu bir cam kase içinde karıştırılır.Daha sonra bu karışım ellere ve ayaklara sürülerek 15 dakika bekletilir.Bu uygulama günde 1 kez olmak üzere, 10 gün boyunca yapılır.                                                                

Tedavi 2

terlemek-saglikli-bir-durum-mudur_az_terlemek_istiyorum

200 ml su, 50 gr bebe pudrası, 50 gr toz zencefil, 50 gr toz ıhlamur bir cam kase içinde karıştırılarak hamur haline getirilir.Bu hamur halindeki karışım ellere ve ayaklara sürdükten sonra, üzeri pamuklu bir örtüyle kaplanarak 3 saat bekletilir. Bu uygulama haftada 2 kez yapılmalıdır.

Tedavi 3

200 ml su, 50 gr bebe pudrası,30 gr toz kuru nane, 1 adet limon kabuğu rendesi cam bir kase içinde karıştırılır.Sonra bu karışım ellere ve ayaklara sürülerek üzeri pamuklu bir örtüyle kaplanır ve 30 dakika bekletilir.Bu uygulama günde 2 kez olmak üzere, 1 hafta boyunca yapılır.

Koltukaltı Terlemesine elma sirkesi ve karbonat

Koltuk altına elma sirkesi ve karbonat karıştırılarak sürülür. 15 dakika bekledikten sonra yıkanır.Bu uygulama yaz ayları boyunca günde 1 kez yapılmalıdır.

Aşırı terleme stres, hipertiroid, diyabet, obezite ve pek çok farklı sağlık sorunun belirtisi olarak yaşanabilir. Aynı zamanda kullanılan bazı ilaçların normalden fazla terlemeye yol açtığı biliniyor. Bu nedenle aşırı terleme sorununa karşı reçetesiz kremler ve bitki kürleri için çözüm aramaya başlamadan önce farklı bir sağlık sorununuzun olup olmadığını öğrenmeniz sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır. Doktor kontrolünde aşırı terlemenize yol açan belli bir sağlık sorunu yoksa doğal ürünlerden yardım alabilir ve beslenmenize dikkat ederek terlemeyi azaltabilirsiniz.

Vücut kaygı, stres, beslenme değişiklikleri, kahve ve alkol gibi içeceklerin çok tüketilmesi sonucunda fazla terleyebilir. Stresi ve kaygıyı azaltmak için rahatlatıcı nefes alıp verme tekniklerini uygulayabilirsiniz. Kafein içeren (kola, kahve) ve alkolün her türlüsünü kontrollü olarak tüketmelisiniz. Çok yağlı gıdalar, fast food ve ağır olarak işlenmiş gıdaların tüketimi terlemeyi arttırır.

Terlemenizi kontrol altında tutmak için şeker tüketimini azaltın. Şekerli ve gazlı içecekler ile çayı olabildiğince az için. Bol miktarda su için ve sıcak içeceklerden kaçının. Terlemeyi arttıran baharatlardan ve sarımsaktan, soğandan uzak durun.

Kahverengi pirinç, kepekli tahılları beslenme listenize ekleyebilirsiniz. B kompleks vitaminleri stresi azaltıcı etkileri ile terlemeyi azaltabilir. Multivitamin desteği kullanmaya karar verirseniz kalsiyum ve magnezyum içerikli olanları tercih edin. Bu minerallerde stresi azaltır.

Fazla kiloların vücudun sadece kendini taşıması ve hareket etmesi için daha fazla enerji harcamasına, bu da terleme yol açar. Sağlıklı bir beslenme programına düzenli egzersizi de ekleyerek kilo verin.

Adaçayı gibi bazı bitkisel çaylar aşırı terlemeye karşı tavsiye edilmekte. Günde 1-2 fincan adaçayı içebilirsiniz.

az terlemek için ne yapmalı,terlememek için ilaç terlememek için ne yapmalı koltuk altı terlememek için ne yapmalıyız terlememek için ne yapılmalı terlememek için ne yapılır terlememek için neler yapılmalı terlememek için pudra terlememek için dua

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*