acı biber faydalari,acıbiber,zayıflatırmı, acıbiberin faydaları neler

yorumsuz
1.364 views
acı biber faydalari,acıbiber,zayıflatırmı, acıbiberin faydaları neler

acı biber faydalari,acıbiber,zayıflatırmı, acıbiberin faydaları neler

 

Acı biberin faydaları oldukça fazla. Bunların galiba en başında metabolizmayı hızlandırarak kilo verdirmesi sayılabilir. Zaten dikkat edin acı biber çok yiyenler tuvaletten çıkamaz:) Bu kilo vereceği anlamına gelmesede kilo vermeye yardımcıdır. Çünkü kabızlıkta kilo vermede bayanlar için büyük engeldir.

Dünyada yapılan çeşitli araştırmaların sonucu acı biberin insan bünyesine çeşit çeşit faydasını ortaya koydu. British Medical Journal isimli bilimsel dergide yayınlanan bir araştırma sonuçlarına göre acı biber içeren bir beslenme programı çok daha sağlıklı. Çin Tıp Bilimleri Akademisi’nden bir ekibe göre haftada iki kere acı biber tüketenlerin ölüm oranı yemeyenlere göre yüzde 10 daha az. Haftada 6-7 gün acı biber yiyenlerde de erken ölüm riski yine yemeyenlere göre daha az. BBC’de yer alan haberde doktorlara göre ise acı biberin karakteristiğinde acı ve faydanın başabaş gittiği belirtiliyor.

New Mexico Eyalet Üniversitesi’nden Paul Bosland acı biberin tarihi ile ilgili, “İnsanoğlu dünyanın batısına 20 bin yıl önce yerleşti ve kendilerine acı veren bir bitki ile ilişki kurdular. İnsanlar acı biberi ev kullanımına uygun hale getirmeye başladı. Bunun nedeni bizce tıbbi kullanımdı.” ifadelerini kullandı.

aci_biber_faydalari_nedir

 

 

 

 

 

Türkiye’de pek çok ünlünün “Onun sayesinde zayıfladım” dediği kırmızı acı biberin zayıflatmayıp şişmanlattığı öne sürüldü. Prof. Dr. Mitat Bahçeci, kırmızı bibere acılığı veren ‘kapsaisin’ adlı maddenin kişinin iştahının açılmasına neden olduğunu söyledi.

Türkiye’de pek çok ünlünün “Sayesinde zayıfladım” dediği acı kırmızı biberin zayıflatmayıp şişmanlattığı öne sürüldü. İzmir Kent Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Endokrinolog Prof. Dr. Mitat Bahçeci, milyonlarca kişinin her konuda istediği bilgiye internetten ulaştığını belirterek, biberin neden zayıflatmadığını şöyle anlatıyor:

“Kırmızı ya da yeşil bibere acılığı veren içindeki ‘kapsaisin’ isimli maddedir. Yemek yemeye başladıktan bir süre sonra dil epitelindeki ve ince bağırsaktaki tat reseptörleri uyarılarak, GLP-1 isimli hormon salgılanır. Bu hormon merkezi sinir sistemine iletimde bulunarak, ‘Tamam bu kişi artık doydu’ uyarısında bulunur. Kırmızı biber içerisindeki kapsaisin isimli madde ise GLP-1’in sinirsel iletimini bozar ve ‘doydu’ sinyali gitmez. Bünye sinyal alamadığı için daha çok yemek yer, kişinin iştahı açılmaya başlar ve bir süre sonra da obeziteye neden olur. Acı biberin dünyada en çok tüketildiği ülke Meksika. Meksikalı denilince gözümüzün önüne kısa boylu, kilolu, tıknaz, obez tipler geliyor.” Şanlıurfa’nın tescilli İsotevi yetkilisi Çerkez Korkmaz ise, Urfa’ya has biberlerden yapılmış isotların kimseye zararı olmayacağı görüşünde. Korkmaz, fabrikasyon ve merdiven altı olan üretimde biberlerin içerisindeki maddelerden dolayı zararlı olduğunu ve şişmanlığa neden olduğunu öne sürüyor.

‘40 KİLO VERDİM’

Sunucu Mesut Yar, günde 1 kiloya yakın biber yiyerek 40 kilo verdiğini söyleyenler arasında. Yar, zayıflama öyküsünü şöyle aktırıyor: “Sabah kahvaltısında 250 gram yedim. Şimdi tatilde yemeyi abartınca dönüşte yoğun biber kürüyle 2-3 kiloluk fazlalıktan hemen kurtuluyorum. Her biberi değil Samandağ biberi yiyorum. Tabii biberi yarım ekmek arasında yerseniz ya da Arnavut biberi turşusu yerseniz kilo veremezsiniz. Biber benim metabolizmamı ve boşaltım sistemimi çalıştırıyor. Doktorlar da bunu diyor. Biberin hapına, ilacına inanmasınlar, tazesini yesinler.”

yeşil acı biber faydaları acı biber zararları acı biber zayıflatırmı toz kırmızı pul biberin faydaları cin biberin faydaları kırmızı biberin faydaları acı biber turşusunun faydaları acı biber faydaları ve zararları,acı biber zayıflatırmı kadınlar kulübü acı biberle zayıflayanlar acı biber diyeti acı biber turşusu zayıflatırmı pul biber zayıflatırmı acı yemek zayıflatır mı acı biberin faydaları acı biber zayıflatırmı uzman tv,Biber yemek, yemeklere acı biber koymak, acı yeşil biber ve biber turşusu yemek, acı biber tüketmek, antakya biberi ve acı sivri biberi yemek zayıflatır mı, kırmızı biber yağ yakar mı, zayıflamak için hangi biberi yemeliyiz, biber yersek kolayca zayıflar mıyız, yaz günlerinde kolay ve hızlı kilo vermek için biber yememiz faydalı olur mu, acı biber nasıl zayıflatır?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Ekim 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*